Superliga

# Skuadra ND PIKE
1 SK 20 46
2 FL 20 35
3 KU 20 32
4 LA 20 30
5 KA 20 29
6 PA 20 28
7 LU 20 27
8 VL 20 21
9 TE 20 17
10 LU 20 10

Nr. Vizitoreve

mod_vvisit_counterSot4310
mod_vvisit_counterDje7988
mod_vvisit_counterKete jave42788
mod_vvisit_counterTe gjitha6580546

Vllaznia nuk ia del, mundet 0-2 në Korçë ndaj Skënderbeut

Shtyp pdf

Skuadra shkodrane nuk ia ka dalë të marrë pikë në ndeshjen e rradhës, atë të luajtur pasditen e së dielës në Korçë ndaj Skënderbeut. Ky i fundit ka fituar me rezultatin 2-0 me dy gola të shënuar në pjesën e dytë të ndeshjes. Në fakt, kanë qenë shkodranët ata që duhej të kishin shënuar të paktën dy herë me rastet që iu shfaqën sulmuesit Atsina. Një në pjesën e parë pikërisht në minutën e 18-të dhe një në pjesën e dytë. Dhe atë që nuk e bëri ai, e bënë korçarët të cilët përfituan nga gabimet e mbrojtjes kuqeblu në largimin e topave nga zona dhe për rrjedhojë përfituan Taku e Soue që shënuan në pjesën e dytë duke i dhënë tre pikë me shumë vlerë skuadrës së tyre. Nga ana tjetër, Vllaznia mbetet në kuotën e 6 pikëve. Java e ardhshme është pushim për shkak të grumbullimit të kombëtares dhe do t'i shërbejë skuadrës për t'u përgatitur për ndeshjen e rradhës, atë që do të zhvillohet më datë 15 nëntor në Shkodër ndaj Lushnjes.

© vllaznia.al

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Klubi Vllaznia anetar me te drejta te plota i ECA-se

Na kontaktoni

* Addresa: Loro Borici" Rr."Djepaxhiej" Nr2 Shkodër

* Tel: +355 222 801333

* Email: info@vllaznia.al

* Website: www.vllaznia.al