Kategoria e pare

# Skuadra ND PIKE
1 VLL 3 9
2 DI 3 6
3 IL 2 3
4 ER 2 3
4 KO 2 3
4 VE 2 3
7 BE 2 3
7 SH 2 3
9 VO 2 0
10 BU 2 0

Nr. Vizitoreve

mod_vvisit_counterSot8024
mod_vvisit_counterDje14547
mod_vvisit_counterKete jave80248
mod_vvisit_counterTe gjitha8420508

Vllaznia e mbyll me humbje vitin 2017. Mundet 1-3 nga Partizani

Shtyp pdf

Kuqeblutë nuk ia kanë dalë të marrin pikë në ndeshjen e fundit të këtij viti, atë të luajtur pasditen e sotme në stadiumin "Selman Stërmasi" të kryeqytetit. Ndaj Partizanit, ekipi shkodran është mundur me rezultatin 1-3. Ndeshja nuk ka nisur mirë për të. Në minutën e 8-të, Ibrahimi ka kaluar në avantazh të kuqtë por ai zgjati vetëm dy minuta sepse Çinari do të barazonte shifrat. Mesfushori ka shfrytëzuar një pasim shumë të bukur të kapitenit Lika dhe me gjuajtjen e tij të saktë, e ka dërguar topin në rrjetë. Vllaznia mund të kishte shënuar golin e dytë me anë të Orelesit në minutën e 31-të por nuk ia del dot. Ndërkohë në pjesën e dytë, Partizani do të shënonte dy herë me anë të Prognit dhe Bardhit duke e fituar krejt ndeshjen me rezultatin 3-1. Në këtë mënyrë, ekipi ynë e mbyll javën e 16-të në kuotën e 15 pikëve dhe kuptohet duke shpresuar për një ecuri ndryshe në vitin e ardhshëm.

© vllaznia.al

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Klubi Vllaznia anetar me te drejta te plota i ECA-se

Na kontaktoni

* Addresa: Loro Borici" Rr."Djepaxhiej" Nr2 Shkodër

* Tel: +355 222 801333

* Email: info@vllaznia.al

* Website: www.vllaznia.al