Kategoria e pare

# Skuadra ND PIKE
1 VLL 2 6
2 DI 2 6
3 IL 2 3
4 ER 2 3
4 KO 2 3
4 VE 2 3
7 BE 2 3
7 SH 2 3
9 VO 2 0
10 BU 2 0

Nr. Vizitoreve

mod_vvisit_counterSot10445
mod_vvisit_counterDje11324
mod_vvisit_counterKete jave57312
mod_vvisit_counterTe gjitha8397572

Vllaznia barazon 0-0 në Kamëz. Një pikë me vlerë për kuqeblutë

Shtyp pdf

Kamza dhe Vllaznia kane ndare nga nje pike ne ndeshjen e luajtur pasditen e sotme ne Kamez. Asnjera prej skuadrave nuk arriti te shenoje dhe per pasoje i gjithe takimi u mbyll ne barazim pa gola 0-0. Skuadra shkodrane e nisi lojen me formacionin e saj me te mire megjithate ne minutat e para nuk arriti te orientohej siç duhet ne fushen e lojes. Madje ne minuten e 4-te vendasit kane qene shume prane golit. Kuqebluve u kane munguar rastet ne kete pjese te pare. E dyta nisi me nje zevendesim per ta.

Krymi i la vendin Tafilit ne mesfushe. Ne minuten e 61-te nderkohe Sukaj vepron mire nga e majta, fut nje top ne zone per Liken qe nuk arrin ta shtyje drejt rrjetes. Kamza natyrisht qe nuk eshte e kenaqur me barazimin dhe kerkon te shtyje perpara por i mungojne rastet. Shkodranet kryejne edhe zevendesimin duke larguar Gocajn e demtuar dhe ne vend te tij eshte Pjeshka.Ne minuten e 82-te Kalaja shenon por goli anullohet per pozicion jashte loje. Loja vazhdon dhe natyrisht edhe perpjekjet e te dy skuadrave per gol. Arbitri Jorgji akordoi 4 minuta shtese.Ne te paren Vucaj me nje goditje denimi eshte prane golit. Raste te tjera nuk do kete dhe perfundimisht barazim 0-0. Gjithsesi nje barazim i vlefshem per Vllaznine.

 

© vllaznia.al

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Klubi Vllaznia anetar me te drejta te plota i ECA-se

Na kontaktoni

* Addresa: Loro Borici" Rr."Djepaxhiej" Nr2 Shkodër

* Tel: +355 222 801333

* Email: info@vllaznia.al

* Website: www.vllaznia.al