Kategoria e pare

# Skuadra ND PIKE
1 VLL 3 9
2 DI 3 6
3 IL 2 3
4 ER 2 3
4 KO 2 3
4 VE 2 3
7 BE 2 3
7 SH 2 3
9 VO 2 0
10 BU 2 0

Nr. Vizitoreve

mod_vvisit_counterSot1097
mod_vvisit_counterDje14547
mod_vvisit_counterKete jave73321
mod_vvisit_counterTe gjitha8413581

Vllaznia fiton 2-1 ndaj Skënderbeut. Tre pikë me shumë vlerë për kuqeblutë

Shtyp pdf

Vllaznia ka marre nje fitore me shume vlere ndaj Skenderbeut me rezultatjn 2-1. Dy golat e Andi Ribajt kane rezultuar shume percaktues per ekipin shkodran ne kete ndeshje. Nje trepikesh i cili do t’i ndihmoje kuqeblute per ecurine e metejshme ne kampionat. Ndeshja ka nisur ne menyren me te mire te mundshme per Vllaznine.Ne minuten e 2-te nje aksion i shpejte i saj konkretizohet me gol. Krosi i Likes shkon tek Çinari qe e çon topin ne qender te zones, aty ku Ribaj e dergon topin ne rrjete. Edhe pas ketij goli, kuqeblute kane momente te mira dhe ishin serish prane golit por kur pritej goli i dyte i tyre, Skenderbeu barazon ne te parin rast.Soue arrin te dergoje topin ne rrjete. Por Vllaznia ne fundin e pjeses se pare shenon serish. Dhe perseri eshte binomi Çinari- Ribaj qe kombinon me njeri- tjetrin dhe ky i fundit shenon serish.Pjesa e pare kesisoj do te mbyllej 2-1 per Vllaznine. Pjesa e dyte ka me pak raste por Dita e Ribaj ne dy momente mund te kishin shenuar per ekipet e tyre.Loja fiton emocione dhe miqte nuk heqin dore lehte nga barazimi te pakten. Ne minutat shtese te ndeshjes, Krasniqi eshte shume prane golit per Skenderbeun perplaset ne trupin e Krymit dhe porta e Vllaznise shpeton mrekullisht.Pese minutat e shteses nuk dhurojne asgje tjeter dhe per rrjedhoje i gjithe takimi perfundon 2-1 per kuqeblute qe kesisoj marrin nje trepikesh me shume vlere per vazhdimesine e kampionatit.
© vllaznia.al

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Klubi Vllaznia anetar me te drejta te plota i ECA-se

Na kontaktoni

* Addresa: Loro Borici" Rr."Djepaxhiej" Nr2 Shkodër

* Tel: +355 222 801333

* Email: info@vllaznia.al

* Website: www.vllaznia.al