Kategoria e pare

# Skuadra ND PIKE
1 VLL 3 9
2 DI 3 6
3 IL 2 3
4 ER 2 3
4 KO 2 3
4 VE 2 3
7 BE 2 3
7 SH 2 3
9 VO 2 0
10 BU 2 0

Nr. Vizitoreve

mod_vvisit_counterSot10938
mod_vvisit_counterDje14547
mod_vvisit_counterKete jave83162
mod_vvisit_counterTe gjitha8423422

Hidhet shorti i "Uefa Youth League", Vllaznia U19 përballë FC Astana

Shtyp pdf

Sot në Nion të Zvicrës është hedhur shorti i "Uefa Youth League", kompeticion në të cilin për të dytin vit me rradhë do të marrë pjesë edhe Vllaznia si kampionë e Shqipërisë për 19 vjeçarët. Në ceremoninë e hedhjes së shortit, ka marrë pjesë edhe përgjegjësi teknik i Akademisë Vllaznia Alban Neziri. Ka qenë trajneri i Juventusit Massimiliano Allegri ai që ka tërhequr goglat dhe për rrjedhojë kundërshtari i Vllaznisë do të jetë ekipi FC Astana. Ndeshja e parë do të luhet në Kazakistan më 3 tetor ndërsa ajo e kthimit në "Loro Boriçi" më 24 tetor. Në rast kualifikimi, ekipi ynë do të ndeshet me fituesin e çiftit Viitorul- Dinamo Zagreb.

© vllaznia.al

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Klubi Vllaznia anetar me te drejta te plota i ECA-se

Na kontaktoni

* Addresa: Loro Borici" Rr."Djepaxhiej" Nr2 Shkodër

* Tel: +355 222 801333

* Email: info@vllaznia.al

* Website: www.vllaznia.al