Superliga

# Skuadra ND PIKE
1 Ku 26 52
2 Pa 26 52
3 Sk 26 50
4 Lu 25 36
5 Vl 26 32
6 Ti 26 30
7 Te 26 28
8 La 26 25
9 Fl 24 22
10 Ko 25 12

Nr. Vizitoreve

mod_vvisit_counterSot3161
mod_vvisit_counterDje4486
mod_vvisit_counterKete jave31116
mod_vvisit_counterTe gjitha4699403

Drejtori Zeka: Vlerësim maksimal për Luftëtarin por Vllaznia kërkon fitoren

Shtyp pdf

Situata tek Vllaznia në prag të ndeshjes me Luftëtarin, ka qenë më e mirë se në ndeshjet e kaluara. Ekipi është nisur mesditën e sotme drejt Gjirokastrës dhe ndërkohë, në konferencën për shtyp është paraqitur drejtori sportiv i klubit Eugent Zeka. Në fillim të fjalës së tij, ai ka folur për gjendjen e skuadrës dhe objektivin që ajo do të ketë për takimin e nesërm teksa ka thënë:

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Me shumë...

Buzëqesh Akademia Vllaznia

Shtyp pdf

Ditët e fundit, KF Vllaznia ka lidhur marrëveshjet kontraktuale me tre prej lojtarëve të rinj, që aktualisht aktivizohen pranë ekipit U-19 të Akademisë tonë.Bëhet fjalë për futbollistët:

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Me shumë...

"Vllaznia B" me 10 futbollistë fiton 3-0 ndaj Kevitan

Shtyp pdf

Vllaznia B pas humbjes në ndeshjen e kaluar me Luzin, është rikthyer tek fitorja. Në ndeshjen e sotme të luajtur në fushën "Reshit Rusi" ndaj Kevitanit, djemtë e drejtuar nga trajneri Ervis Kraja, kanë fituar me rezultatin e pastër 3-0 duke forcuar pozitat në vendin e dytë të renditjes, vend që i çon ata në play-off. Pjesa e parë nuk ka qenë shumë e mirë për kuqeblutë të cilët gjithsesi kanë arritur të shënojnë golin e parë me anë të Arsen Hajdarit në minutën e 31-të.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Me shumë...

Vllaznia U-19 mund 2-0 Tiranën dhe rimerr vendin e dytë

Shtyp pdf

Vllaznia U-19 festimMe fitore e ka mbyllur ndeshjen e kësaj jave ekipi U-19 i Akademisë Vllaznia. Përballë Tiranës, rivalit të saj direkt për vendin e dytë në renditje, djemtë e drejtuar nga trajnerët Elvin Beqiri dhe Albert Kaçi kanë zhvilluar një 90 minutësh të mirë dhe për rrjedhojë kanë arritur të fitojnë me rezultatin 2-0. Në pjesën e parë ka patur rivalitet dhe për këtë arsye, ajo është mbyllur pa gola.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Me shumë...

Vllaznia mundet sërish 0-1 nga Skënderbeu në "Loro Boriçi"

Shtyp pdf

Kuqeblutë nuk ia dalin të marrin pikë ndaj Skënderbeut. Në ndeshjen ndaj kampionëve në fuqi të vendit, Vllaznia është mundur me shifrat 0-1.Një top i palarguar mirë nbga mbrojtësit tanë, është shfrytëzuar ashtu si duhet nga Latifi që në minutën e 68-të ka shënuar të vetmin gol të këtij takimi, gol ky që do t’I jepte fitoren Skënderbeut.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Me shumë...

Cungu: Mjaft me thashetheme! Vllaznia luan vetëm në fushë

Shtyp pdf

Pavarësisht problemeve që ka Vllaznia me mungesat e saj të shumta, ajo do të kërkojë të bëjë maksimumin në takimin me Skënderbeun. Kjo është deklarata e bërë në konferencën e sotme për shtyp nga trajneri i kësaj skuadre Armando Cungu.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Me shumë...

Shtubina: Vllaznia do luajë për të marrë maksimumin ndaj Skënderbeut

Shtyp pdf

Në pragndeshjen me kampionët në fuqi të vendit, edhe kapiteni i Vllaznisë Ndriçim Shtubina në daljen e tij para gazetarëve, përveçse ka folur për pozicionin e tij si mbrojtës në takimin e nesërm, është ndalur edhe tek komentet e ditëve të fundit që flasin për tolerim ndaj korçarëve, prandaj ka thënë:

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Me shumë...

Vllaznia për femra fiton kupën e katërt. I shtati trofe rradhazi për të

Shtyp pdf

Skuadra shkodrane e Vllaznisë në futboll për femra nuk ka të ndalur në fitimin e trofeve. Pasditen e djeshme ajo ka fituar kupën e katërt rradhazi të Shqipërisë që është njëkohësisht trofeu i shtatë duke përfshirë këtu edhe tre titujt kampionë të fituar.Në ndeshjen finale ndaj Apolonisë të luajtur në "Elbasan Arena" ajo ka triumfuar me rezultatin 3-0. Pjesa e parë ka qenë e ekuilibruar dhe është mbyllur në barazim pa gola.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Me shumë...

Vllaznia arrin fitoren e dytë rradhazi. Mund 2-0 Korabin

Shtyp pdf

Vllaznia bën detyrën dhe fiton ndeshjen  e rradhës në kampionat, atë ndaj Korabit me rezultatin 2-0. Me nga një gol të shënuar në secilën pjesë loje nga sulmuesit Elis Bakaj dhe Rubin Hebaj, kuqeblutë kanë mundësi të marrin frymë disi më lehtë dhe ta shohin më me qetësi vazhdimin e garës. Ndeshja e luajtur në stadiumin “Niko Dovana” të Durrësit, është dominuar kuqeblutë të cilët ndaj kundërshtarit nuk e kanë vënë asnjëherë në dyshim fitoren dhe në fund kanë marrë një trepikësh me shumë vlerë.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Me shumë...

Klubi Vllaznia anetar me te drejta te plota i ECA-se

Na kontaktoni

* Addresa: Loro Borici" Rr."Djepaxhiej" Nr2 Shkodër

* Tel: +355 222 801333

* Email: info@vllaznia.al

* Website: www.vllaznia.al