Superliga

# Skuadra ND PIKE
1 Ku 26 52
2 Pa 26 52
3 Sk 26 50
4 Lu 25 36
5 Vl 26 32
6 Ti 26 30
7 Te 26 28
8 La 26 25
9 Fl 24 22
10 Ko 25 12

Nr. Vizitoreve

mod_vvisit_counterSot1063
mod_vvisit_counterDje6646
mod_vvisit_counterKete jave7709
mod_vvisit_counterTe gjitha4675996

Gëzuar 98 vjetorin Vllazni!

Shtyp pdf

16 shkurt 1919- 16 shkurt 2017.98 vite më parë,do të krijohej i pari klub në Shqipëri- Vllaznia. Sot ajo ka ditëlindjen. Një përvjetor i cili e gjen këtë skuadër në një moment jo shumë të mirë. Për më tepër, pas një eliminimi në Kupë, eliminim që vjen nga faktorë të tjerë dhe jo nga loja në fushë. Sigurisht që ky përvjetor është momenti për të reflektuar të gjithë.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Me shumë...

Vllaznia eliminohet nga Kupa prej Teutës.Fatin e ndeshjes e vendos arbitri Jorgji

Shtyp pdf

Vllaznia "nuk lejohet" të shkojë më tej dhe eliminohet nga Kupa e Shqipërisë. Ajo është mundur me rezultatin 2-0 në Durrës nga Teuta. Rezultat I cili dukshëm është vendosur nga arbitri Enea Jorgji. Një 11-metërsh I turpshëm I dhënë nga ana e tij në minutat e fundit të ndeshjes dhe më pas edhe një tjetër rast shumë I diskutueshëm tek goli I dytë, kanë vendosur fatin e këtij takimi. Ndeshja nisi mirë për Vllazninë.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Me shumë...

DEKLARATË PËR SHTYP E KLUBIT TË FUTBOLLIT "VLLAZNIA"

Shtyp pdf

Klubi I Futbollit Vllaznia është I detyruar të dalë me këtë deklaratë për shtyp pas ndeshjes së sotme Teuta- Vllaznia, e vlefshme për turin çerekfinal të Kupës së Shqipërisë, nisur nga arbitrimi I turpshëm I kryesorit Enea Jorgji.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Me shumë...

Drejtuesit e Vllaznisë: Nesër në Durrës kualifikohemi ne!

Shtyp pdf

Rëndësia e ndeshjes së nesërme me Teutën, natyrisht që ka vënë në lëvizje të gjithë në klubin Vllaznia. Objektivi është natyrisht i qartë: kualikimi për në gjysmëfinale. Këtë gjë e dëshirojnë të gjithë megjithatë duhet bërë kujdes. Këtë gjë e kanë deklaruar edhe dy drejtuesit më të lartë të klubit, administratori Astrit Gjyrezi e drejtori sportiv Eugent Zeka e po ashtu edhe trajneri Armando Cungu.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Me shumë...

Deklaratë për shtyp e Klubit të Futbollit Vllaznia

Shtyp pdf

Kryetarja e Bashkisë Shkodër, zj.Voltana Ademi, në cilësinë e Presidentes së Klubit të Futbollit Vllaznia, në takimin e organizuar nga ana e saj, kërkoi nga drejtuesit dhe stafi teknik që të bashkëpunojnë ngushtësisht, duke marrë dhe ndarë përgjegjësitë, qofshin ato administrative e qofshin ato teknike.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Me shumë...

Vllaznia U-19 fiton 4-2 ndaj Internacional. Ndalet Vllaznia U-17

Shtyp pdf

Vllaznia U-19 e ka nisur me fitore ecurinë e saj në këtë gjysëm të dytë të kampionatit. Në takimin e luajtur sot në Shkodër, ajo ka fituar me rezultatin 4-2 ndaj Internacionalit. Mbrojtësi Enes Isufi do të zhbllokonte shifrat që në minutën e 11-të kur kaloi në avantazh kuqeblutë.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Me shumë...

Vllaznia fiton 9-0 në gjysmëfinale të kupës ndaj Tirana AS

Shtyp pdf

Vajzat e Vllaznisë kanë arritur një tjetër fitore në Kupën e Shqipërisë dhe nga fitimi i këtij trofeu, ato i ndajnë vetëm 90 minutat e finales.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Me shumë...

Vllaznia një "fitore me zemër". Mund 3-2 Flamurtarin

Shtyp pdf

Emocione të pafund në "Loro Boriçi". Vllaznia ka fituar vetëm në minutën e 93-të ndaj Flamurtarit.Goli i Pjeshkës i ka dhënë fitoren 3-2 kuqebluve në një takim që do të mbahet mend gjatë si rrjedhojë e mënyrës si u shënuan golat në fundin e tij. Ndeshja nisi mirë për vendasit por në fakt, do të ishin vlonjatët ata që do të shënonin të parët. Në minutën e 17-të Bushiç shfrytëzoi mirë një top të ardhur në adresë të tij dhe gjuan tokazi duke e dërguar atë në rrjetë.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Me shumë...

Kalaja: Vllaznia e vendosur për të fituar me Flamurtarin

Shtyp pdf

Pasditja e nesërme do të dhurojë një sfidë shumë të fortë, atë ndaj Flamurtarit që do të zhvillohet në stadiumin "Loro Boriçi". Vllaznia është munduar ta përgatisë siç duhet këtë takim dhe tashmë çdo gjë duket gati. Në pragndeshje si zakonisht, është një nga pjestarët e skuadrës që del në konferencë për shtyp dhe stafi sot kishte përzgjedhur për të dalë para gazetarëve mesfushorin Arlind Kalaja.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Me shumë...

Klubi Vllaznia anetar me te drejta te plota i ECA-se

Na kontaktoni

* Addresa: Loro Borici" Rr."Djepaxhiej" Nr2 Shkodër

* Tel: +355 222 801333

* Email: info@vllaznia.al

* Website: www.vllaznia.al