Superliga

# Skuadra ND PIKE
1 Ku 26 52
2 Pa 26 52
3 Sk 26 50
4 Lu 25 36
5 Vl 26 32
6 Ti 26 30
7 Te 26 28
8 La 26 25
9 Fl 24 22
10 Ko 25 12

Nr. Vizitoreve

mod_vvisit_counterSot3146
mod_vvisit_counterDje4486
mod_vvisit_counterKete jave31101
mod_vvisit_counterTe gjitha4699388

Vllaznia U-19 fiton 4-2 ndaj Internacional. Ndalet Vllaznia U-17

Shtyp pdf

Vllaznia U-19 e ka nisur me fitore ecurinë e saj në këtë gjysëm të dytë të kampionatit. Në takimin e luajtur sot në Shkodër, ajo ka fituar me rezultatin 4-2 ndaj Internacionalit. Mbrojtësi Enes Isufi do të zhbllokonte shifrat që në minutën e 11-të kur kaloi në avantazh kuqeblutë.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Me shumë...

Vllaznia fiton 9-0 në gjysmëfinale të kupës ndaj Tirana AS

Shtyp pdf

Vajzat e Vllaznisë kanë arritur një tjetër fitore në Kupën e Shqipërisë dhe nga fitimi i këtij trofeu, ato i ndajnë vetëm 90 minutat e finales.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Me shumë...

Vllaznia një "fitore me zemër". Mund 3-2 Flamurtarin

Shtyp pdf

Emocione të pafund në "Loro Boriçi". Vllaznia ka fituar vetëm në minutën e 93-të ndaj Flamurtarit.Goli i Pjeshkës i ka dhënë fitoren 3-2 kuqebluve në një takim që do të mbahet mend gjatë si rrjedhojë e mënyrës si u shënuan golat në fundin e tij. Ndeshja nisi mirë për vendasit por në fakt, do të ishin vlonjatët ata që do të shënonin të parët. Në minutën e 17-të Bushiç shfrytëzoi mirë një top të ardhur në adresë të tij dhe gjuan tokazi duke e dërguar atë në rrjetë.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Me shumë...

Kalaja: Vllaznia e vendosur për të fituar me Flamurtarin

Shtyp pdf

Pasditja e nesërme do të dhurojë një sfidë shumë të fortë, atë ndaj Flamurtarit që do të zhvillohet në stadiumin "Loro Boriçi". Vllaznia është munduar ta përgatisë siç duhet këtë takim dhe tashmë çdo gjë duket gati. Në pragndeshje si zakonisht, është një nga pjestarët e skuadrës që del në konferencë për shtyp dhe stafi sot kishte përzgjedhur për të dalë para gazetarëve mesfushorin Arlind Kalaja.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Me shumë...

Vllaznia mundet 1-2 nga Partizani. Vendos një 11-metërsh i diskutueshëm

Shtyp pdf

Vllaznia e pëson sërish në minutat e fundit të ndeshjes. Ashtu si dhe ndaj Kukësit javën e kaluar, edhe këtë herë Partizani golin e fitores e ka shënuar një minutë para përfundimit të kohës së rregullt, madje përmes një 11-metërshi të dyshimtë. Gjithsesi ai është shndërruar në gol dhe skuadra e kuqe e ka fituar këtë ndeshje me rezultatin 2-1.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Me shumë...

Mbrojtësi Bicaj: Vllaznia do synojë fitoren ndaj Partizanit

Shtyp pdf

Gjatë gjithë ndeshjeve të këtij sezoni, Ditmar Bicaj është shndërruar në një protagonist për Vllazninë. Shtatëlarti ka qenë një garanci në mbrojtje dhe natyrisht që stafi teknik është i kënaqur me paraqitjet e tij. Njëkohësisht edhe për parashikimet shumë të sakta, sa herë që ai prononcohet në media. Jo më kot, ai është përzgjedhur edhe sot nga stafi teknik për të qenë para gazetarëve në pragndeshjen me Partizanin. Duke folur në lidhje me këtë takim, ai do shprehej:

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Me shumë...

Vllaznia femra mund 9-0 Teutën. "Duel" golash Muja- Doçi

Shtyp pdf

Vllaznia në futboll për femra ka nisur rrugëtimin e saj në Kupën e Shqipërisë duke shfaqur menjëherë objektivat e saj për të qenë fituese edhe e këtij trofeu për të katërtin vit rradhazi. Mesditën e sotme, ajo ka luajtur në Durrës ndaj Teutës vendase ndeshjen e turit çerekfinal. 90 minutat e kësaj përbëllje nuk kanë patur shumë histori dhe në fund të tyre është fiksuar rezultati i thellë 9-0.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Me shumë...

Vllaznia U-17 "dërrmon" Skënderbeun 4-0 dhe siguron finalen e Kupës

Shtyp pdf

17 vjeçarët e Akademisë Vllaznia kanë kaluar edhe një tjetër tur të Kupës së Shqipërisë, pikërisht atë gjysmëfinal dhe tashmë e shohin veten në finale të këtij kompeticioni. Ekipi shkodran paraditen e sotme ka arritur një fitore të thellë ndaj Skënderbeut të Korçës në shifrat 4-0. Në pamje të parë duket se kemi patur të bëjmë me një fitore të lehtë dhe në fakt e tillë ka qenë.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Me shumë...

Programi i ndeshjeve të Vllaznisë për muajin shkurt

Shtyp pdf

Muaji në të cilin kemi hyrë do të jetë shumë i ngjeshur me ndeshje por edhe i rëndësishëm për ecurinë e mëtejshme të Vllaznisë si në kampionat ashtu edhe në Kupën e Shqipërisë. Ndonëse shkurti është muaji më i shkurtër i vitit, për futbollin nuk do të jetë kështu, sepse nisur edhe nga fakti se do të ketë një ndërthurje të ndeshjeve të dy kompeticioneve, kuqeblutë do të luajnë gjashtë takime këtë muaj.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Me shumë...

Klubi Vllaznia anetar me te drejta te plota i ECA-se

Na kontaktoni

* Addresa: Loro Borici" Rr."Djepaxhiej" Nr2 Shkodër

* Tel: +355 222 801333

* Email: info@vllaznia.al

* Website: www.vllaznia.al