Superliga

# Skuadra ND PIKE
1 Ku 36 75
2 Pa 36 72
3 Sk 36 72
4 Lu 35 44
5 Fl 34 40
6 Vl 36 40
7 Te 36 40
8 La 36 40
9 Ti 36 39
10 Ko 35 13

Nr. Vizitoreve

mod_vvisit_counterSot2581
mod_vvisit_counterDje5733
mod_vvisit_counterKete jave2581
mod_vvisit_counterTe gjitha5287688

Vllaznia U-17 fiton 2-0 me Partizanin, Vllaznia U-19 fiton 4-0 me Akademinë

Shtyp pdf

Ekipet e Akademisë Vllaznia kanë arritur edhe dy fitore të tjera në ndeshjet e javës së 21-të të kampionateve respektive. 17 vjeçarët kanë fituar me rezultatin 2-0 ndaj Partizanit ndërsa 19 vjeçarët shkodranë kanë mundur me rezultat edhe më të thellë, 4-0 Akademinë e Futbollit. Të dy këto takime janë luajtur në fushën sportive "Reshit Rusi" dhe janë pritur me interes nga një numër i konsiderueshëm tifozësh.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Me shumë...

"Vllaznia B" mund 3-1 Adën dhe forcon pozitat në vendin e dytë

Shtyp pdf

Ecuria pozitive e rezultateve të ekipit Vllaznia B i cili ka fituar edhe sot, në ndeshjen e rradhës, atë të vlefshme për javën e 21-të të kampionatit të kategorisë së dytë. Përballë saj ka qenë ekipi i Adës dhe në fund të takimit është fiksuar rezultati 3-1. Në pamje të parë konsiderohej një ndeshje e lehtë por nuk ka ndodhur kështu. Kuqeblutë e drejtuar nga trajneri Ervis Kraja kanë shënuar shumë shpejt.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Me shumë...

Vllaznia barazon 0-0 në Kukës dhe ngjitet në vendin e katërt

Shtyp pdf

Vllaznia barazon 0-0 në Kukës dhe tashmë vendi i katërt është gjithnjë e më afër për të. Një barazim i ardhur pas një loje shumë të mirë të futbollistëve tanë të cilët mund edhe ta kishin fituar ndeshjen sepse kanë patur 7-8 mundësi shënimi. Pas minutës së 20-të kuqeblutë fillojnë të shohin drejt portës se Koliçit madje kanë edhe raste të pastra shënimi.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Me shumë...

Vllaznia shkon për pikë në Kukës. Duam arbitrim korrekt

Shtyp pdf

Skuadra jonë është duke u përgatitur seriozisht prej ditësh për ndeshjen e rradhës, atë që do të zhvillojë nesër ndaj Kukësit dhe natyrisht që do të tentojë të bëjë një paraqitje sa më të mirë. Tek të gjithë futbollistët dhe tek stafi teknik vërehet seriozitet në të gjitha drejtimet dhe kuptohet që ata kanë ambicjet e duhura për të marrë një tjetër rezultat pozitiv.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Me shumë...

Cungu: Vllaznia ka objektiv marrjen e pikëve në Kukës

Shtyp pdf

Vllaznia do të udhëtojë me një objektiv të qartë për të marrë pikë në Kukës, pavarësisht mungesave që do të ketë në këtë ndeshje. Kjo është deklarata e bërë nga trajneri i saj Armando Cungu në konferencën e sotme për shtyp, ku natyrisht ka vlerësuar edhe ekipin kundërshtar që me meritë udhëheq renditjen. Ai shpreh edhe nostalgjinë për periudhën kur e ka drejtuar vetë këtë ekip megjithatë sot është histori tjetër për të prandaj shprehet:

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Me shumë...

Klubi Vllaznia pjesmarrëse në takimin- memorial në nderim të Ajet Qokthit

Shtyp pdf

Klubi i Futbollit Vllaznia i është përgjigjur pozitivisht ftesës nga një grup të rinjsh të Trushit për të organizuar një ndeshje miqësore në mes ekipit të tyre dhe "Vllaznisë B". Takim ky që do të ishte një Memorial për ish-portierin e tyre Ajet Qokthi, i ndarë nga jeta pak muaj më parë në moshën 26 vjeçare.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Me shumë...

Mesfushori Kapaklija i nënshtrohet ndërhyrjes kirurgjikale në gju

Shtyp pdf

Mesfushori i Vllaznisë Ambroz Kapaklija pasditen e djeshme i është nënshtruar një ndërhyrje kirurgjikale në gjurin e tij të djathtë. Dëmtimi i pësuar kohët e fundit gjatë procesit stërvitor, ia bënte të domosdoshme një gjë të tillë. Pas konsultimeve të stafit mjekësor të Vllaznisë me z.Ylber Dibra dhe bashkë me kirurgjun e njohur italian z.Diego Ghinelli, janë bërë edhe ekzaminimet e duhura, sipas të cilave ndërhyrja nuk mund të shmangej.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Me shumë...

Tjetër fitore ndaj bardhebluve. "Vllaznia B" mund 3-0 "Tirana B"

Shtyp pdf

Pas fitores së Vllaznisë A ndaj bardhebluve të Tiranës, një tjetër ekip i klubit tonë ka arritur të fitojë ndaj kryeqytetasve. Bëhet fjalë për ekipin B të drejtuar nga trajneri Ervis Kraja që ka fituar ndaj Tiranës B me rezultatin e pastër 3-0 në ndeshjen e rradhës për kampionat. Takimi i luajtur në fushën sportive "Reshit Rusi" është pritur me interes dhe kjo është demostruar edhe në fushën e lojës nga kuqeblutë. Në pjesën e parë ka qenë Arsid Kruja ai që do të zhbllokonte rezultatin dy minuta para përfundimit të saj.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Me shumë...

Miloti i jep fitoren dhe kreun e renditjes Vllaznisë U-19

Shtyp pdf

Një gol i shënuar në minutat e fundit të ndeshjes nga mbrojtësi Denis Miloti, ka rezultuar shumë përcaktues për ekipin U-19 të Akademisë Vllaznia sepse i ka dhënë fitoren 2-1 ndaj Portos. Ka ndodhur kështu në ndeshjen e sotme të luajtur në Lezhë dhe me këtë trepikësh, kuqeblutë e trajnerit Elvin Beqiri kryesojnë me meritë kampionatin e kësaj grupmoshe.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Me shumë...

Klubi Vllaznia anetar me te drejta te plota i ECA-se

Na kontaktoni

* Addresa: Loro Borici" Rr."Djepaxhiej" Nr2 Shkodër

* Tel: +355 222 801333

* Email: info@vllaznia.al

* Website: www.vllaznia.al