Superliga

# Skuadra ND PIKE
1 SK 35 72
2 KU 35 62
3 LU 35 56
4 PA 35 53
5 LA 35 53
6 TE 35 46
7 FL 35 45
8 KA 35 43
9 VL 35 41
10 LU 35 11

Nr. Vizitoreve

mod_vvisit_counterSot1020
mod_vvisit_counterDje7619
mod_vvisit_counterKete jave36476
mod_vvisit_counterTe gjitha7264225

Vllaznia gabon në Tiranë. Mundet 1-2 nga bardheblutë

Shtyp pdf

Vllaznia nuk ka arritur të marrë qoftë edhe një pikë në ballafaqimin direkt me Tiranën. Ndeshja e luajtur pasditen e së shtunës në "Qemal Stafa", është zhvilluar në një terren aspak të përshtatshëm ngaqë fusha ishte mbuluar me ujë dhe kjo ndikoi padyshim në zhvillimin e lojës. Kuqeblutë e kanë nisur mirë ndeshjen. E kanë kontrolluar ata lojën por në minutën e 15-të një goditje dënimi larg zonës, do të sillte golin e parë për bardheblutë.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Me shumë...

Akademia Vllaznia, dy fitore të thella në Fier ndaj Apolonisë

Shtyp pdf

Edhe dy fitore të tjera për ekipet e Akademisë Vllaznia. Ato kanë zhvilluar ditën e djeshme ndeshjet e rradhës për kampionat teksa kanë qenë mysafire në Fier ku janë ndeshur me ekipet respektive të Apolonisë. Vllaznia U-17 ka fituar thellësisht 5-0 ndërsa Vllaznia U-19 ka fituar 6-2. Ndeshja e parë ka qenë ajo e paratërinjve.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Me shumë...

Vllaznia për femra shpallet Kampione e Shqipërisë për sezonin 2013-14

Shtyp pdf

Vllaznia në futboll për femra është shpallur dje kampione e Shqipërisë. Ndeshja e fundit e kampionatit ka qenë ajo ndaj Dajtit, e luajtur në stadiumin “Loro Boriçi” dhe ka përfunduar me fitoren 6-0 në favor të kuqebluve. Pas përfundimit të kësaj ndeshje, është zhvilluar edhe ceremonia e dhënies së medaljeve dhe e kupës për ekipin kuqeblu. I deleguari I Federatës për dhënien e medaljeve ka qenë anëtari I Komitetit Ekzekutiv Vasil Bici.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Me shumë...

Vllaznia U-19 kampione e Shqipërisë 5 javë para fundit të kampionatit

Shtyp pdf

E nëse një titull kampion ka mbërritur tashmë në Shkodër, ai I futbollit të femrave për ekipin e Vllaznisë, një tjetër titull bëhet gati të mbërrijë. Bëhet fjalë për futbollin e të rinjve, aty ku ekipi Vllaznia U-19 ndonëse duhen edhe 5 javë për të përfunduar kampionati, e ka siguruar matematikisht titullin kampion. Një arritje e madhe kjo për këtë ekip I cili ka patur një ecuri të shkëlqyer gjatë gjithë kampionatit duke mos njohur asnjë humbje në 25 ndeshje të luajtura.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Me shumë...

Vllaznia mund 4-2 Kastriotin dhe merr fitoren e pestë rradhazi

Shtyp pdf

Vllaznia aktuale duket një skuadër rekordesh me 5 fitore në 5 ndeshjet e fundit të luajtura. Në fakt nuk është e tillë. Ende ajo lufton për mbijetesë megjithatë fitorja e sotme në ndeshjen e luajtur në Krujë me Kastriotin i jep asaj më shumë shanse për qëndrim sërish në mes skuadrave të Superligës. Fitorja 4-2 ndaj krutanëve ka qenë mëse e merituar përballë një kundërshtari që dukej se e kishte kuptuar qe nuk kishte me asnje shans per te shpetuar.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Me shumë...

Vllaznia për femra, të dielën festa e titullit kampion

Shtyp pdf

Vllaznia në futboll për femra, këtë fundjavë do të shpallet zyrtarisht Kampione e Shqipërisë për sezonin 2013-14. Ajo ka dy javë që e ka siguruar edhe matematikisht titullin megjithatë duhet luajtur ndeshja e fundit për ta vulosur përfundimisht këtë gjë. Në fakt, deri sot nuk ka patur asgjë të përcaktuar për ditën e zhvillimit të kësaj ndeshjeje të fundit.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Me shumë...

Haxhiosmanoviç: Kastrioti skuadër e mirë por Vllaznia kërkon fitoren në Krujë

Shtyp pdf

Vllaznia nuk e ka luksin të nënvlerësojë asnjë kundërshtar. Për të nuk ka ndeshje të lehta dhe të vështira. Çdo takim duhet vlerësuar në maksimum dhe prandaj edhe në ndeshjen e nesërme me Kastriotin, objektivi I saj duhet të jetë vetëm fitorja. Kështu, ka deklaruar trajneri I skuadrës shkodrane Dervish Haxhiosmanoviç në një intervistë te dhene një ditë para kësaj ndeshje.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Me shumë...

Festohet 70 vjetori i lindjes së mjeshtrit Ramazan Rragami

Shtyp pdf

70 vjetori I lindjes së mjeshtrit të madh të futbollit shkodran dhe atij shqiptar Ramazan Rragami, është festuar në mënyrën ditën e premte në Shkodër. Klubi I futbollit Vllaznia, nën kujdesin e posaçëm edhe të presidentit të tij, njëkohësisht kryetar I Bashkisë Shkodër Lorenc Luka, në bashkëpunim me veteranët e futbollit shkodran dhe gazetarët sportivë, kanë organizuar fillimisht një kupë me emrin e Ramazan Rragamit.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Me shumë...

Klubi Vllaznia, një autobuz për tifozët kuqeblu drejt Lushnjës

Shtyp pdf

Takimi që do të luajë ditën e dielë në Lushnjë ndaj skuadrës vendase, konsiderohet  mjaft I rëndësishëm për Vllazninë. Ecuria e saj në dy ndeshjet e fundit, ka rritur entuziasmin edhe në rradhët e tifozëve kuqeblu të cilët duan që të jenë të pranishëm në “Roza Haxhiu” për të mbështetur skuadrën e tyre të zemrës në këtë sfidë mjaft të rëndësishme dhe njëkohësisht delikate për ecurinë e mëtejshme në kampionat.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Me shumë...

Klubi Vllaznia anetar me te drejta te plota i ECA-se

Na kontaktoni

* Addresa: Loro Borici" Rr."Djepaxhiej" Nr2 Shkodër

* Tel: +355 222 801333

* Email: info@vllaznia.al

* Website: www.vllaznia.al