Superliga

# Skuadra ND PIKE
1 SK 35 72
2 KU 35 62
3 LU 35 56
4 PA 35 53
5 LA 35 53
6 TE 35 46
7 FL 35 45
8 KA 35 43
9 VL 35 41
10 LU 35 11

Nr. Vizitoreve

mod_vvisit_counterSot6951
mod_vvisit_counterDje9913
mod_vvisit_counterKete jave26465
mod_vvisit_counterTe gjitha7741594

Nikaj: Vllaznia bashkë me tifozët do ta mundë patjetër Partizanin

Shtyp pdf

Njeriu që është duke drejtuar aktualisht kuqeblutë bashkë me kolegun e tij Avenir Dani dhe drejtorin sportiv Armir Grima, është optimist për një fitore në ndeshjen e nesërme me Partizanin. Për Samuel Nikajn, është e dyta ndeshje që ai do jetë në timonin e kuqebluve dhe ai mendon se ka ardhur momenti që ata të kthehen pas shumë javësh tek fitorja.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Me shumë...

Vllaznia barazim 1-1 me meritë në Kukës. Fitorja vetëm 8 minuta larg

Shtyp pdf

Vetëm 8 minuta larg fitores kanë qenë shkodranët pasditen e sotme në ndeshjen e luajtur në Kukës ndaj skuadrës vendase.Goli i sulmuesit Arenc Dibra në minutën e 12-të të ndeshjes është barazuar nga ai i Vilfor Hysën në të 82-tën. Megjithatë Vllaznia ka qenë sërish e pafat. Ashtu si në dy ndeshjet e kaluara ndaj Bylisit dhe Besës ku shtyllat kanë penguar fitoren e kuqebluve, kështu ka ndodhur edhe sot.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Me shumë...

Klubi Vllaznia dhe trajneri Canaj zgjidhin me mirëkuptim kontratën e bashkëpunimit

Shtyp pdf

Klubi i Futbollit Vllaznia bën me dije se paraditen e sotme është analizuar situata në të cilën po kalon skuadra jonë dhe në këtë analizë, ku kanë marrë pjesë drejtuesit më të lartë të klubit, kryetari i Bashkisë Shkodër dhe njëkohësisht president i Vllaznisë, z. Lorenc Luka, administratori Fatos Gjyrezi dhe drejtori sportiv Armir Grima, ka qenë i pranishëm edhe trajneri Agim Canaj.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Me shumë...

Shorti i fazës së tretë, Vllaznia ka ende shpresa për kthim të situatës

Shtyp pdf

Me mbarimin e ndeshjeve të fazës së dytë të kampionatit, është përcaktuar përfundimisht edhe renditja e skuadrave dhe njëkohësisht kalendari i fazës së tretë të kampionatit.Vllaznia e renditur e nënta, ka mësuar edhe kundërshtarët teksa siç dihet 6 ndeshje do ketë në transfertë dhe vetëm 5 në Shkodër, ngaqë bën pjesë në gjashtëshen e dytë të skuadrave.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Me shumë...

Vllaznia për femra gjithnjë e më pranë titullit. Edhe një ndeshje vendimtare

Shtyp pdf

Vllaznia në futboll për femra është tashmë gjithnjë e më pranë titullit kampion. Kjo gjë bëhet më prezente pas fitores së djeshme aforfe ndaj ekipit Tirana AS me rezulatin 3-0. Këtë rezultat vajzat shkodrane e kanë marrë nisur nga mosparaqitja e ekipit kryeqytetas në ndeshjen e planifikuar për t’u luajtur paraditen e së shtunës në fushën sportive “Reshit Rusi”. Nuk bëhet e ditur arsyeja e mosparaqitjes së këtij ekipi megjithatë tashmë Tirana AS, pas humbjes me Juban Danjen dy javë më parë, ka hequr dorë nga pretendimet e saj. Megjithatë, Vllaznia ka marrë tre pikët në tavolinë dhe nga kjo, ajo tashmë është shumë afër shpalljes kampione.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Me shumë...

Deklaratë për mediat: Futbollistët e Besës provokuan

Shtyp pdf

Nisur nga disa deklarata të futbollistëve të Besës pas ndeshjes së luajtur sot në Shkodër, jemi të detyruar të sqarojmë disa gjëra:

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Me shumë...

Vllaznia s'fiton dot as ndaj Besës, vetëm barazim 0-0

Shtyp pdf

Vazhdon momenti "jo" për Vllazninë. Ajo nuk ka arritur të fitojë as sot në ndeshjen e luajtur në "Loro Boriçi", rezultati përfundimtar i së cilës ka qenë 0-0. Një lojë jo në nivelin e duhur e kuqebluve, ka bërë që ata të mos fitojnë dot dhe në një situatë të tillë, me barazimin e marrë, ato kanë zbritur në vendin e nëntë në renditje në fundin e fazës së dytë të kampionatit.


Ndeshja nuk ka patur shumë raste. Vetëm një në pjesën e parë, teksa Hajdari ka goditur shtyllën në minutën e 8-të të ndeshjes dhe po ashtu edhe ndonjë tentativë e dështuar e Bushiç për të shënuar, kanë qenë shumë pak për një skuadër që dëshiron të mos bjerë nga kategoria. Situata aktualisht në skuadrën tonë nuk është e mirë megjithatë sikur të mos mjaftonte barazimi i sotëm,në fund të takimit, gjatë futjes së futbollistëve në dhomat e zhveshjes, mesfushori kosovar i Besës Berisha ka fyer në gjuhën serbo- malazeze portierin e Vllaznisë Vujadinoviç. Pas kësaj, ka ndërhyrë Baci për të qetësuar situatën por edhe mbrojtësi kuqeblu ka marrë një goditje me grusht nga kosovari, veprim që ka sjellë pastaj në rrëmujë të vërtetë në korridor në mes futbollistëve të dy ekipeve. Një incident i panevojshëm por i provokuar mesa duket në mënyrë të qëllimshme nga futbollisti i Besës Berisha.

 

© vllaznia.al

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Klubi Vllaznia, çmime simbolike biletash për ndeshjen me Besën

Shtyp pdf

Edhe për ndeshjen e rradhës, atë me Besën e Kavajës që do të luhet ditën e shtunë në stadiumin “Loro Boriçi” në orën 14.00, klubi I futbollit Vllaznia do të aplikojë çmime të ulëta të biletave për tifozët. Siç është bërë e ditur prej tij, një biletë në tribunën qendrore do të kushtojë vetëm 2 mijë lekë të vjetra, ndërsa në tribunën përballë, çmimi do jetë vetëm 1 mijë lekë të vjetra.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Me shumë...

Vllaznia U-19 fiton 2-1 në Vlorë, Vllaznia U-17 barazim 1-1

Shtyp pdf

Një fitore dhe një barazim kanë arritur ekipet e Akademisë Vllaznia në ndeshjet që kanë luajtur në Vlorë ndaj ekipeve të Flamurtarit.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Me shumë...

Klubi Vllaznia anetar me te drejta te plota i ECA-se

Na kontaktoni

* Addresa: Loro Borici" Rr."Djepaxhiej" Nr2 Shkodër

* Tel: +355 222 801333

* Email: info@vllaznia.al

* Website: www.vllaznia.al