Superliga

# Skuadra ND PIKE
1 Ku 26 52
2 Pa 26 52
3 Sk 26 50
4 Lu 25 36
5 Vl 26 32
6 Ti 26 30
7 Te 26 28
8 La 26 25
9 Fl 24 22
10 Ko 25 12

Nr. Vizitoreve

mod_vvisit_counterSot3124
mod_vvisit_counterDje4486
mod_vvisit_counterKete jave31079
mod_vvisit_counterTe gjitha4699366

Vllaznia humbet 0-1 miqësoren me Besëlidhjen

Shtyp pdf

Skuadra shkodrane ka humbur me rezultatin 0-1 ndeshjen miqësore ndaj Besëlidhjes. Takimi i luajtur pasditen e sotme në stadiumin e qytetit të Lezhës është mbyllur me fitoren e vendasve që kanë shënuar me anë të Ajazit golin e vetëm në minutën e 19-të pas një goditje të saktë me kokë brenda zonës. Trajneri Cungu e ka nisur ndeshjen me Agoviç, Gocaj, Cicmil, Bicaj, Mulemo, Krymi, Bardulla, Tafili, Kalaja, Çinari dhe Shtubina.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Me shumë...

Komunikatë për shtyp: Ja e vërteta e çështjes "Mulemo"

Shtyp pdf

Në lidhje me një lajm të publikuar sot në një të përditshme sportive në lidhje me futbollistin Landry Mulemo që është në provë tek ekipi jonë, është drejtori sportiv i KF Vllaznia Eugent Zeka që sqaron të gjithë të vërtetën duke përgenjështruar ato që janë shkruar.

KOMUNIKATË PËR SHTYP E DREJTORIT SPORTIV TË KF VLLAZNIA EUGENT ZEKA

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Me shumë...

Ekipet e Akademisë Vllaznia e nisin me fitore Kupën e Shqipërisë

Shtyp pdf

Ditën e sotme kanë nisur në Kamëz ndeshjet e Kupës së Shqipërisë për grupmoshat U-17 dhe U-19. Një aktivitet që ashtu si vitin e kaluar, ka marrë përmasa më të mëdha dhe një rëndësi më shumë nga vetë Federata. Ekipet e Akademisë Vllaznia janë ndeshur respektivisht ai U-17 me Akademinë e Futbollit ndërsa U-19 ka luajtur me Porton.Ky i fundit ka fituar me rezultatin e thellë 4-0. Pjesa e parë në fakt ka patur rivalitet dhe është mbyllur pa gola.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Me shumë...

Klubi Vllaznia: Ja e vërteta e gjyqeve në FIFA

Shtyp pdf

Ditën e sotme në një media të shkruar është botuar një lajm në të cilin thuhej se në zyrat e KF Vllaznia kanë mbërritur dy vendime të FIFA-s për pagesa të detyrueshme në drejtim të dy ish- futbollistëve të saj.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Me shumë...

Ekipi i Vllaznisë niset për stërvitje drejt Ulqinit

Shtyp pdf

Vllaznia është nisur ditën e sotme drejt Ulqinit ku do të zhvillojë një stërvitje 10 ditore në prag të nisjes së gjysmës të dytë të sezonit. Në përbërje të ekipit që kanë ndërmarrë këtë udhëtim, kanë qenë të gjithë futbollistët e ekipit të parë, përfshi këtu edhe të sapoafruarin Arsen Hajdari, ndërkohë që ka rënë në sy edhe prania e disa futbollistëvë të ekipit B dhe ndonjë nga ekipi U-19 i Akademisë.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Me shumë...

Arsen Hajdari rikthehet sërish "në shtëpi". Firmos për Vllazninë

Shtyp pdf

Pas një sezoni e gjysëm larg Vllaznisë, Arsen Hajdari rikthehet sërish "në shtëpi". Ai për 18 muajt e ardhshëm do të jetë pjesë e skuadrës kuqeblu. Do të ndodhë kështu pas kontratës që ka firmosur paraditen e sotme me administratorin e klubit z. Astrit Gjyrezi. Mesfushori- sulmues kishte disa ditë që kishte nisur stërvitjen me ekipin shkodran dhe ka arritur të bindë stafin teknik për aftësitë dhe formën fizike.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Me shumë...

Ekipi i Vllaznisë brenda dy ditësh niset drejt Malit të Zi për stërvitje

Shtyp pdf

Klubi i futbollit "Vllaznia" informon se brenda dy ditësh ekipi do të udhëtojë drejt Malit të Zi për zhvillimin atje të një stërvitje 10 ditore në prag të nisjes së fazës së tretë të kampionatit. Në të njëjtën kohë, po punohet për gjetjen e ndonjë lojtari cilësor në merkato në mënyrë që skuadra të plotësohet pikërisht në pikat ku janë vërejtur dobësi gjatë gjysmës së parë të sezonit.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Me shumë...

Urimi i KF Vllaznia: Gëzuar Vitin e Ri 2017!

Shtyp pdf

Erdhën momentet e fundit dhe natyrisht që tashmë është koha të tokim gotat. 2016-a do mbetet pas njëherë e mirë. Me të mirat dhe të këqijat e saj. Sigurisht duke menduar për një vit më të mbarë për atë që po vjen.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Me shumë...

Vllaznia ndërpret me marrëveshje kontratën me Ivor Weitzer

Shtyp pdf

KF Vllaznia bën të ditur se ka arritur një marrëveshje me futbollistin Ivor ëeitzer për ndërprerjen përpara afatit të kontratës dypalëshe të firmosur në gushtin e këtij viti.  KF Vllaznia falenderon futbollistin për atë çfarë ka dhënë gjatë kësaj periudhe të aktivizimit të tij me skuadrën tonë dhe i uron suksese në karrierën e tij të mëtejshme.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Me shumë...

Klubi Vllaznia anetar me te drejta te plota i ECA-se

Na kontaktoni

* Addresa: Loro Borici" Rr."Djepaxhiej" Nr2 Shkodër

* Tel: +355 222 801333

* Email: info@vllaznia.al

* Website: www.vllaznia.al