Superliga

# Skuadra ND PIKE
1 SK 35 72
2 KU 35 62
3 LU 35 56
4 PA 35 53
5 LA 35 53
6 TE 35 46
7 FL 35 45
8 KA 35 43
9 VL 35 41
10 LU 35 11

Nr. Vizitoreve

mod_vvisit_counterSot5283
mod_vvisit_counterDje9721
mod_vvisit_counterKete jave15004
mod_vvisit_counterTe gjitha7496080

Vllaznia barazon 0-0 në transfertën e Ballshit ndaj Bylisit

Shtyp pdf

Vllaznia ka arritur të marrë një barazim me shumë vlerë në transfertën e Ballshit ndaj Bylisit vendas në ndeshjen e mbyllur në barazim 0-0. Një pikë e cila e lë skuadrën shkodrane në vendin e tetë në renditje megjithatë në këtë takim ajo patjetër që duhej të kishte kërkuar fitoren.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Me shumë...

Amarildo Belisha: Vllaznia s'bie nga kategoria. Marrim pikë në Ballsh

Shtyp pdf

Kapiteni i skuadrës shkodrane Amarildo Belisha është i bindur se Vllaznia nuk do bjerë nga kategoria pavarësisht frikës që ekziston në rradhët e tifozëve apo dhe drejtuesve. Në një prononcim për gazetarët pas stërvitjes së djeshme, ai është shprehur i bindur për këtë gjë duke thënë:

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Me shumë...

Armando Duka rizgjidhet president. Fatbardh Jera anëtarë komiteti

Shtyp pdf

Paraditen e sotme janë zhvilluar zgjedhjet e reja të strukturave të larta drejtuese të futbollit shqiqtar. Federata përkatëse në Asamblenë e rradhës ka zgjedhur presidentin dhe anëtarët e rinj të Komitetit Ekzekutiv. Në garën për president nuk ka patur konkurrencë sepse presidenti aktual Armando Duka ka qenë i vetëm në garë dhe ka marrë sërish një numër shumë të madh votash duke u rivotuar.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Me shumë...

Vllaznia humbet 0-1 ndaj Flamurtarit. Eliminohet nga Kupa e Shqipërisë

Shtyp pdf

Vllaznia skualifikohet edhe nga Kupa e Shqiperise. Momenti jo I mire qe skuadra shkodrane po kalon ne kampionat, eshte konfirmuar edhe ne kupe. Ajo eshte mundur me rezultatin 1-0 nga Flamurtari, ne ndeshjen e kthimit çerekfinale te luajtur ne Vlore.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Me shumë...

Vllaznia e pafat sërish. Barazon 1-1 me Partizanin para 6 mijë tifozëve

Shtyp pdf

Vllaznia sërish e pafat. Edhe në ndeshjen e luajtur pasditen e së dielës ndaj Partizanit, ajo nuk ka shkuar më shumë sesa barazimi 1-1. Rastet e krijuara sidomos në fundin e takimit nuk janë shndërruar dot në gol prandaj kuqeblutë janë larguar të zhgënjyer nga stadium “Loro Boriçi”.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Me shumë...

Vllaznia për femra mund Juban Danjën edhe në kampionat, 7-2

Shtyp pdf

Mesditën e sotme është luajtur sërish derbi shkodran i futbollit të femrave, ai në mes Vllaznisë dhe Juban Danjës. Këto dy ekipe ishin ndeshur edhe pak ditë më parë në finalen e Kupës së Shqipërisë teksa vajzat kuqeblu fituan me rezultatin e thellë 7-1 duke merituar edhe këtë trofe. Ditën e sotme është arritur thuajse i njëjti rezultat teksa Vllaznia ka shënuar sërish 7 gola por ndryshimi i vetëm është se Juban Danja këtë herë shënoi 2 gola.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Me shumë...

Agim Canaj: Vllaznia, bashkë me tifozët do ta mundë Partizanin

Shtyp pdf

Vllaznia është e detyruar të kërkojë vetëm fitoren në takimin e së dielës me Partizanin për vetë situatën ku ndodhet ajo në renditje. Kuqeblutë kanë zhvilluar paraditen e sotme seancën e fundit stërvitore dhe më pas janë drejtuar sërish drejt hoteli. Trajneri Canaj pas kësaj séance të fundit ka vlerësuar edhe grumbullimin e skuadrës dy ditë para ndeshjes dhe njëkohësisht ka theksuar se takimi me Partizanin do jetë I rëndësishëm dhe ai ka besim se dhe tifozët do jenë të shumtë në numër për ta mbështetur Vllazninë në këtë ndeshje.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Me shumë...

Vllaznia e grumbulluar që sonte tek "Meteori" para Partizanit

Shtyp pdf

Rëndësia e ndeshjes të së dielës me Partizanin është e madhe prandaj I tillë është edhe vlerësimi I bërë për të në rradhët e drejtuesve të klubit. Për këtë arsye, është vendosur që ekipi të grumbullohet në hotel "Meteor" që në mbrëmjen e së premtes.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Me shumë...

Të shtunën në orën 12.00 derbi i femrave, Vllaznia- Juban Danja

Shtyp pdf

Java e 11-të e kampionatit kombëtar të futbollit të femrave, ose thënë ndryshe, java e dytë e fazës së dytë të tij, do të dhurojë derbin e shumëpritur Vllaznia- Juban Danja. Këto dy skuadra u ndeshën edhe pak ditë më parë në finale e Kupës së Shqipërisë dhe në atë ndeshje, vajzat shkodrane kanë fituar me rezultatin e thellë 7-1. Megjithatë, këtë herë mund të jetë ndryshe.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Me shumë...

Klubi Vllaznia anetar me te drejta te plota i ECA-se

Na kontaktoni

* Addresa: Loro Borici" Rr."Djepaxhiej" Nr2 Shkodër

* Tel: +355 222 801333

* Email: info@vllaznia.al

* Website: www.vllaznia.al