Superliga

# Skuadra ND PIKE
1 SK 6 16
2 KU 6 13
3 FL 6 9
4 KA 6 9
5 PA 6 8
6 LA 6 7
7 TE 6 7
8 VL 6 5
9 LU 6 5
10 LU 6 2

Nr. Vizitoreve

mod_vvisit_counterSot1515
mod_vvisit_counterDje5139
mod_vvisit_counterKete jave41071
mod_vvisit_counterTe gjitha5742021

Armir Grima: Klubi Vllaznia solidarizim për të mbështetur Ambrën

Shtyp pdf

Klubi i Futbollit Vllaznia ka vendosur ta thotë fjalën e tij edhe ai në salidarizim të fushatës që ka nisur prej ditësh për mbështetjen morale dhe financiare të vajzës 17 vjeçare Ambra Meda që po kalon një sëmundje të rëndë. Fakti që kjo vajzë është e lidhur me sportin ngaqë është mbesa e gazetarit të njohur Dëfrim Methasani, i ka bërë edhe më të ndjeshëm njerëzit e sportit. Pikërisht për këtë, drejtori sportiv i klubit Armir Grima ka bërë prezent edhe inisiativë e marrë për ta mbështetur këtë vajzë.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Me shumë...

Vllaznia- Kastrioti, bilanci flet për shkodranët. Ka edhe shumë barazime

Shtyp pdf

Në mes Vllaznisë dhe Kastriotit janë zhvilluar plot 25 ndeshje deri tani. Bilanci i këtyre përballjeve flet për shkodranët që kanë fituar 10 ndeshje përballë 7 fitoreve të krutanëve ndërkohë që janë arritur edhe plot 8 barazime. Kjo do të thotë se në ndeshjen e së dielës, kuqeblutë duhet t'i kushtojnë rëndësi edhe këtij fakti, ndoshta për të mos arritur një tjetër barazim ndaj këtij kundërshtari.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Me shumë...

Merkato e ndryshime, Agim Canaj do triumf te Vllaznia

Shtyp pdf

Trajneri i Vllaznisë, Agim Canaj, e ka zhvendosur vëmendjen te takimi i radhës që do të zhvillojnë ndaj Kastriotit. Ai ka vlerësuar punën dhe për më tepër përpjekjet që po bëjnë të tijtë në këtë periudhë. Canaj beson se do të kthehen te fitorja. Në një intervistë për gazeten, numri një i pankinës kuqeblu ka folur për mungesën e madhe të Rajoviçit, që do ta vuajnë deri në fund të sezonit. Gjithashtu, i pyetur për merkaton, ai është përgjigjur se është ende herët për të folur, por megjithatë ka pohuar se duhet të shikohet sidomos aty ku skuadra ka nevojë.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Me shumë...

Vllaznia- Kinostudio në "Loro Boriçi. Të ardhurat për Ambrën e sëmurë

Shtyp pdf

Ndeshja kryesore e javës për kampionatin kombëtar të futbollit të femrave, ajo në mes Vllaznisë dhe Kinostudios, do të luhet në stadiumin "Loro Boriçi", ditën e shtunë me datë 19 tetor ora 14.00. Drejtuesit e klubit shkodran i kanë dhënë rëndësinë e duhur kësaj ndeshje sepse një fitore ndaj këtij kundërshtari, do të thoshte që Vllaznia përfundimisht të siguronte titullin "kampin i dimrit" dhe njëkohësisht të hidhte një hap të rëndësishëm drejt shpalljes kampion në fund të sezonit.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Me shumë...

Vllaznia- Kastrioti luhet të dielën në orën 14.00 pa tifozë

Shtyp pdf

Ndeshja Vllaznia- Kastrioti e vlefshme për javën e tetë të Superligës shqiptare, do të luhet ditën e dielë me datë 20 tetor 2013, ora 14.00 në stadiumin "Loro Boriçi". Kështu ka njoftuar sot Federata Shqiptare e Futbollit. Në fakt, në media të ndryshme si kalendar ka qenë dita e premte e caktuar për zhvillimin e kësaj ndeshje por nuk do jetë kështu. Ajo do luhet të dielën. Njëkohësisht, siç është bërë tashmë e njohur, kjo ndeshje por edhe ajo e rradhës po në Shkodër me Bylisin e vlefshme për javën e 10-të, do të luhen pa tifozë.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Me shumë...

11-metërshi, një makth i vërtetë për futbollistët e Vllaznia U-19

Shtyp pdf

Shënimi nga pika e bardhë e 11-metërshit është kthyer në një makth të vërtetë mesa duket për futbollistët e ekipit Vllaznia U-19. Për ta vërtetuar këtë gjë mjafton të përmendim faktin se ata kanë humbur plot tre 11-metërsha të akorduar nga gjyqtarët në favor të tyre. Historia e humbjes së tyre ka nisur javën e kaluar në ndeshjen e javës së kaluar ndaj Flamurtarit kur Vllaznia ka fituar të drejtën e një 11-metërshi dhe trajneri Luan Zmijani ia ngarkoi atë mbrojtësit Denis Pjeshka, për të shfytëzuar qetësinë dhe saktësinë e tij.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Me shumë...

Vllaznia U-19 barazim 1-1 në Pogradec, Vllaznia U-17 humbet 1-2

Shtyp pdf

Javë jo shumë e mbarë ka qenë kjo e katërta për ekipet e Akademisë Vllaznia. Ato kanë luajtur ndeshjet e tyre të rradhës sot në Pogradec ndaj ekipeve të këtij qyteti dhe kanë arritur të marrin vetëm një barazim e një humbje. Ndeshja e parë që është zhvilluar ka qenë ajo e 17 vjeçarëve.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Me shumë...

Agim Canaj: Gabimet me Skënderbeun dhe Teutën i kemi lënë pas

Shtyp pdf

Tekniku Agim Canaj është i kënaqur me mënyrën si kanë shkuar gjërat në miqësoren e sotme ndaj Adës, ku i ka dhënë mundësinë të gjithë futbollistëve të tregojnë vlerat e tyre. Në një prononcim për gazetarët pas kësaj miqësoreje, ai ka folur edhe për situatën pas humbjes së fundit me Teutën, analizën e bërë por edhe për ndeshjen e rradhës me Kastriotin. Ja intervista e plotë e trajnerit të skuadrës sonë:

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Me shumë...

Vllaznia mund Adën 1-0 në miqësore. Shënon, i zakonshmi Bushiç

Shtyp pdf

Pasditen e sotme, ekipi i Vllaznisë ka zhvilluar një miqësore ndaj Adës së Velipojës. Trajnerët e të dy ekipeve, Canaj dhe Shaba kanë shfrytëzuar këtë ndërprerje kampionati për të testuar skuadrat e tyre. Ndeshja është zhvilluar në fushën sportive "Reshit Rusi" dhe është ndjekur me interes nga një numër i madh sportdashësish. Vllaznia e ka nisur ndeshjen me këtë formacion: Në portë Vujadinoviç, në mbrojtje Gocaj, Kraja, Rexha e Baci, në mesfushë Balaj, Ramadani, malazezi Vuk e Vecaj ndërsa në sulm kanë luajtur Dibra dhe Gjini.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Me shumë...

Klubi Vllaznia anetar me te drejta te plota i ECA-se

Na kontaktoni

* Addresa: Loro Borici" Rr."Djepaxhiej" Nr2 Shkodër

* Tel: +355 222 801333

* Email: info@vllaznia.al

* Website: www.vllaznia.al