Superliga

# Skuadra ND PIKE
1 SK 35 72
2 KU 35 62
3 LU 35 56
4 PA 35 53
5 LA 35 53
6 TE 35 46
7 FL 35 45
8 KA 35 43
9 VL 35 41
10 LU 35 11

Nr. Vizitoreve

mod_vvisit_counterSot1114
mod_vvisit_counterDje9601
mod_vvisit_counterKete jave10715
mod_vvisit_counterTe gjitha7725844

Të dielën në Shkodër, turneu "Miqësia" në futbollin e femrave

Shtyp pdf

Një turne shumë interesant pritet të zhvillohet ditën e dielë në Shkodër në futbollin e femrave. Do jenë katër skuadra pjesmarrëse mes të cilave tre janë të Shkodrës dhe një e Kosovës dhe prandaj, ky turne ka marrë emrin "Miqësia" si për të thënë se do shërbejë për forcimin e miqësisë jo vetëm në mes vajzave shkodrane por edhe atyre kosovare.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Me shumë...

Vllaznia, mbërrijnë dy kroatë të tjerë për provë. Rukavina dhe Ljuboviç

Shtyp pdf

Dy futbollistë të tjerë kroatë kanë ardhur në provë tek Vllaznia. Pas largimit të Bulat që nuk e kaloi testin, këta dy të tjerët do tentojnë natyrisht të bindin stafin drejtues. Të sapoardhurit janë mbrojtësi Denis Ljuboviç dhe mesfushori Antonio Rukavina të cilët sot kanë zhvilluar seancën e parë stërvitore me ekipin. Ky I fundit nuk vjen për herë të parë në Shqipëri sepse pak kohë më parë ka luajtur me Skënderbeun dhe me Kastriotin.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Me shumë...

Shkodra dhe Klubi Vllaznia i japin lamtumirën e fundit Zamir Shpuzës

Shtyp pdf

Shkodra dhe shkodranët i kanë dhënë lamtumirën e fundit sot djalit të tyre, Zamir Shpuzës. Dita e sotme ka qenë e rëndë për familjen e tij teksa kanë përcjellë për në banesën e fundit një 45 vjeçar shumë më përpara sesa duhej por Zoti kështu dukej se e kishte shkruar. Trupi i tij ka mbërritur nga Gjermania në aeroportin e Rinasit paraditen e sotme dhe menjëherë është nisur drejt Shkodrës teksa në familjen Shpuza kishte shumë njerëz.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Me shumë...

Vllaznia fiton 4-2 në miqësoren e sotme me Tërbunin

Shtyp pdf

E ka nisur me fitore serinë e ndeshjeve miqësore të kësaj periudhe ekipi i Vllaznisë. Pasditen e sotme ai është ndeshur me Tërbunin e Pukës, ndeshje që është zhvilluar në fushën sportive "Reshit Rusi" të Shkodrës. Rezultati përfundimtar i kësaj miqësoreje ka qenë 4-2 për kuqeblutë. Ata janë drejtuar në këtë takim nga zëvendëstrajneri Samuel Nikaj ngaqë trajneri Canaj ka munguar për shkak të një problemi shëndetësor të të vëllait.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Me shumë...

Vllaznia, nesër miqësore me Tërbunin, të shtunën me Tiranën

Shtyp pdf

Ekipi i Vllaznisë do të zhvillojë dy ndeshje miqësore gjatë kësaj jave. Të parën do ta luajë nesër (e mërkurë) ndaj Tërbunit dhe të dytën ditën e shtunë ndaj Tiranës. Të dyja këto miqësore do të zhvillohen në Shkodër. Lajmi është konfirmuar nga drejtori sportiv i klubit shkodran Armir Grima i cili ka thënë:

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Me shumë...

Vllaznia kërkesë FSHF-së. Ndeshjet e kupës së femrave t'i bëjmë në Shkodër

Shtyp pdf

Më datë 25 janar është caktuar të nisin ndeshjet e Kupës së Shqipërisë në futboll për femra. Pikërisht pak ditë përpara nisjes së tyre, drejtuesit e klubit Vllaznia kanë bërë një kërkesë në adresë të institucionit të futbollit shqiptar për t'i luajtur të gjitha ndeshjet e këtij kompeticioni në qytetin e Shkodrës. Një kërkesë e tillë është përkrahur edhe nga dy ekipet e tjera të Shkodrës, Juban Danja dhe The Door.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Me shumë...

Ante Bulat, tek Vllaznia mbërrin edhe një mesfushor kroat për provë

Shtyp pdf

Vazhdojnë ardhjet e futbollistëve për provë tek Vllaznia. Lojtari i rradhës që ka mbërritur mbrëmë në Shkodër ka qenë kroati Ante Bulat. Ai luan si mesfushor organizator dhe do të vihet menjëherë në testim nga ana e stafit drejtues kuqeblu.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Me shumë...

Ndahet nga jeta në Gjermani ish- futbollisti i Vllaznisë Zamir Shpuza

Shtyp pdf

Ka ndërruar jetë në mënyrë të papritur në Gjermani pak minuta më parë ish- futbollisti i Vllaznisë dhe i kombëtares shqiptare Zamir Shpuza. Ai ka pësuar ditët e fundit një hemoragji cerebrale dhe situata e tij nuk është përmirësuar pavarësisht ndërhyrjes së mjekëve derisa ai ka mbyllur sytë përfundimisht.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Me shumë...

Ajkoviç e Gajiç vijnë në provë tek Vllaznia, ikin Kurtusiç dhe Beriç

Shtyp pdf

Dy prej lojtarëve të mbërritur në fillim të kësaj jave për provë, janë larguar nga Vllaznia. Bëhet fjalë për sllovenim Aleksandar Beriç dhe serbin Ivan Kurtusiç të cilët kanë rezultuar të pavlefshëm për stafin drejtues të kësaj skuadre. Po ndërsa kanë ikur ato, dy futbollistë të tjerë kanë mbërritur sot në Shkodër.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Me shumë...

Klubi Vllaznia anetar me te drejta te plota i ECA-se

Na kontaktoni

* Addresa: Loro Borici" Rr."Djepaxhiej" Nr2 Shkodër

* Tel: +355 222 801333

* Email: info@vllaznia.al

* Website: www.vllaznia.al