Superliga

# Skuadra ND PIKE
1 SK 35 72
2 KU 35 62
3 LU 35 56
4 PA 35 53
5 LA 35 53
6 TE 35 46
7 FL 35 45
8 KA 35 43
9 VL 35 41
10 LU 35 11

Nr. Vizitoreve

mod_vvisit_counterSot6856
mod_vvisit_counterDje9913
mod_vvisit_counterKete jave26370
mod_vvisit_counterTe gjitha7741499

Avenir Dani rikthehet si trajner i portierëve tek Vllaznia

Shtyp pdf

Një emër i njohur i futbollit shkodran është rikthyer sërish të jetë pjesë e stafit drejtues të ekipit të Vllaznisë. Bëhet fjalë për Avenir Danin i cili nga dita e sotme ka nisur punë si trajner i portierëve tek kuqeblutë. Prezantimi i tij para skuadrës është bërë paraditen e sotme nga ana e drejtorit sportiv Armir Grima. Pas këtij prezantimi, Dani ka nisur menjëherë nga puna.Aai është shprehur se ndjehet I kënaqur që kthehet të punojë tek Vllaznia sërish.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Me shumë...

Reagon Bashkia Shkodër: Vllaznia nuk po përdoret politikisht z. Radovani!

Shtyp pdf

Bashkia Shkodër ka reaguar sot përmes një deklarate për shtyp në lidhje me disa deklarata të bëra një ditë më parë nga Prefekti i Qarkut Shkodër, z. Paulin Radovani në lidhje me fondet e përdorura nga ky institucion për ekipin e Vllaznisë.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Me shumë...

Mateo Zefi, firma e parë për Vllazninë në merkaton e janarit

Shtyp pdf

Tek skuadra shkodrane ka ardhur firma e parë në kontratë në merkaton e janarit. Nuk është ndonjë blerje e bujshme por pritet të jetë një futbollist i së ardhmes për Vllazninë. Bëhet fjalë për futbollistin Mateo Zefi. Ai ka hedhur firmë në kontratë paraditen e sotme duke qenë kësisoj tashmë futbollist i kësaj skuadre.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Me shumë...

Canaj: Do provojmë disa futbollistë. Shpresoj të rezultojnë të mirë

Shtyp pdf

Optimizëm dhe besim, kjo është ajo çfarë është vërejtur sot tek trajneri i Vllaznisë Agim Canaj para nisjes së seancës së parë stërvitore për vitin 2014. Në një intervistë të zgjeruar, ai ka folur edhe për afrimet e mundshme të lojtarëve apo dhe largimet, duke theksuar faktin se do bëhet gjithçka që skuadra të ecë ashtu siç duhet në të dy kompeticionet, si në kupë ashtu edhe në kampionat.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Me shumë...

Vllaznia, vijnë një serb, një slloven dhe një kosovar për provë

Shtyp pdf

Mesdita e sotme ka rregjistruar stërvitjen e parë të ekipit të Vllaznisë për vitin 2014. Ajo çfarë ka rënë në sy në këtë seancë të parë, ka qenë prania e tre futbollistëve që kishin ardhur për provë. Bëhet fjalë për mbrojtësin boshnjak me pasaportë sllovene Aleksandar Beriç, për mesfushorin serb Ivan Kurtusiç dhe për mesfushorin kosovar të ardhur nga ekipi I Drenicës Hysen Tahiri.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Me shumë...

Vllaznia- Kukësi, miqësorja e femrave të dielën në orën 12.00 në "Reshit Rusi"

Shtyp pdf

Ai në mes ekipeve të meshkujve, është kthyer në një derbi të vërtetë. Vllaznia dhe Kukësi tashmë jo vetëm që nuk shihen si dy skuadra të një diference të madhe, përkundrazi ndeshjet në mes tyre janë kthyer në sfida shumë të mirëpritura për tifozëritë e të dy qyteteve veriore. Por e reja më e fundit është se nuk do kemi vetëm derbin e meshkujve.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Me shumë...

Akademia Vllaznia mbyll vitin me analizën e punës 6 mujore

Shtyp pdf

Pasditen e sotme në zyrat e klubit të futbollit Vllaznia, është zhvilluar analiza e punës 6 mujore të Akademisë Vllaznisë. Kanë marrë pjesë të 11 trajnerët e kësaj Akademie si dhe përgjegjësi i saj Ismet Hoxha dhe drejtori sportiv i klubit Armir Grima. Ai që ka hapur këtë analizë ka qenë përgjegjësi i Akademisë Ismet Hoxha i cili ka folur për punën e bërë që nga seleksionimet në të gjithë ekipet në muajin gusht për të vazhduar deri më tani kur ka përfunduar gjysma e sezonit.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Me shumë...

Vllaznia: Bushiç është nën kontratë, nuk largohet nga Shkodra

Shtyp pdf

Në media të ndryshme ka ditë që qarkullojnë lajme për një largim të mundshëm të sulmuesit kroat Tomislav Bushiç nga Vllaznia. Për më tepër flitet për oferta nga ana e drejtuesve të klubeve të tjera në adresë të atij shkodran për ta lënë të lirë atë. Ditën e sotme ka patur një lajm për një kalim të mundshëm të këtij futbollisti tek Partizani dhe për këtë kalim, klubi Vllaznia gjoja ka kërkuar një dëmshpërblim prej 10 mijë eurosh.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Me shumë...

Trajneri Canaj: Humbëm se ishim nën presionin e gjyqtarit Meta

Shtyp pdf

Nuk donin që të gjykoheshin në këtë përballje nga Kridnes Meta, ndaj e kanë treguar qartazi mosdakordësinë me federatën për këtë arbitër. Madje, tekniku i kuqebluve, vlonjati Agim Canaj, i ka ofenduar përfaqësuesit e federatës para fillimit të kësaj ndeshjeje. Në shenjë proteste ndaj vendimit për ta arbitruar Meta këtë përballje, klubi shkodran ka protestuar duke e nxjerrë ekipin me dhjetë minuta në fushën e blertë.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Me shumë...

Klubi Vllaznia anetar me te drejta te plota i ECA-se

Na kontaktoni

* Addresa: Loro Borici" Rr."Djepaxhiej" Nr2 Shkodër

* Tel: +355 222 801333

* Email: info@vllaznia.al

* Website: www.vllaznia.al