Superliga

# Skuadra ND PIKE
1 SK 35 72
2 KU 35 62
3 LU 35 56
4 PA 35 53
5 LA 35 53
6 TE 35 46
7 FL 35 45
8 KA 35 43
9 VL 35 41
10 LU 35 11

Nr. Vizitoreve

mod_vvisit_counterSot6904
mod_vvisit_counterDje9913
mod_vvisit_counterKete jave26418
mod_vvisit_counterTe gjitha7741547

Vllaznia U-16 mund me rezultatin e thellë 4-0 ekipin e Dinamos

Shtyp pdf

Vllaznia U-16 ka mundur me rezultatin e pastër 4-0 ekipin e Dinamos. Ndeshja e vlefshme për kampionatin e Ligës Amatore, Zona e Tiranës, është luajtur në fushën sportive "Reshit Rusi". Skuadra shkodrane e drejtuar nga trajneri Alban Volumi e ka dominuar takimin në të gjitha drejtimet, si në lojë, si në gola ashtu edhe në çdo element tjetër të tij.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Me shumë...

Vllaznia U-19 fiton 3-0 në Elbasan. Vllaznia U-17 humbet 1-2

Shtyp pdf

Vllaznia U-19 vazhdon serinë e fitoreve dhe ruajtjen e vendit të parë në renditje. Ajo ka luajtur sot në transfertën e Elbasanit ndaj skuadrës vendase dhe ka triumfuar me rezultatin e pastër 3-0. Kundërshtari në fakt nuk ka qenë i ndonjë niveli shumë të lartë megjithatë ai është munduar t'i bëhet pengesë skuadrës së drejtuar nga trajneri Luan Zmijani por nuk ia ka dalë.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Me shumë...

Vllaznia barazon 1-1 në "Qemal Stafa" ndaj Tiranës

Shtyp pdf

Vllaznia ka arritur të barazojë 1-1 në ndeshjen e luajtur pasditen e sotme në stadiumin "Qemal Stafa" ndaj Tiranës. Kjo ka qenë ndeshje e vlefshme për javën e 14-të të Superligës shqiptare. Një ndeshje me shumë tension brenda për të dy skuadrat si pasojë e renditjes së tyre. Në fushë ka qenë tjetër gjë. Gabime të shumta nga futbollistët dhe një lojë që nuk është ngjitur në lartësinë e duhur.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Me shumë...

Vllaznia në fushë ndaj Tiranës për të marrë fitoren

Shtyp pdf

Pas barazimit të arritur të mërkurën ndaj Partizanit për kupë, Vllaznia do të kërkojë një tjetër rezultat pozitiv sërish në stadiumin “Qemal Stafa” të kryeqytetit, këtë herë ndaj Tiranës për kampionat. Ndeshja do të luhet të shtunën në orën 13.30 dhe konsiderohet mjaft e rëndësishme për kuqeblutë.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Me shumë...

Vllaznia barazon 0-0 në Tiranë me Partizanin për kupë

Shtyp pdf

Vllaznia ka barazuar 0-0 në ndeshjen e luajtur ndaj Partizanit, e vlefshme për turin e dytë të Kupës së Shqipërisë. E luajtur në "Qemal Stafa", ky rezultat favorizon më tepër ekipin shkodran për kalimin në turin çerekfinal ku do të ndeshet me ekipin e Flamurtarit. Në këtë ndeshje ndaj skuadrës së kuqe, trajneri Canaj sërish kishte probleme me formacionin.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Me shumë...

Trajneri Canaj: Nuk kishim fat, gabuam në goditjet standarde

Shtyp pdf

Trajneri i Vllaznisë, Agim Canaj, në konferencën për shtyp pas përfundimit të takimit te djeshem me Kukesin ia la fajin e humbjes pikeriësht mungeses se fatit. Duke folur para gazetareve, ai tha: “Unë mendoj se ndeshja ishte për një tjetër rezultat. Ne dominuam në pjesën e parë të takimit, madje dhe shënuam. Po ja që na mungoi fati.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Me shumë...

Vllaznia e minifutbollit mundet 3-4 nga Edro Vlora

Shtyp pdf

Pas humbjes javën e kaluar në Durrës ndaj Teutës me rezultatin 2-1, një tjetër humbje është regjistruar për ekipin e Vllaznisë në minifutboll. Ajo është mundur nga ekipi Edro Vlora me rezultatin 4-3 në ndeshjen e luajtur pasditen e së dielës në pallatin e sportit “Qazim Dervishi”. Ka qenë një ndeshje e fortë e cila ka dhuruar emocione tek të pranishmit.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Me shumë...

Vllaznia U-17 fiton 3-0 ndaj Apolonisë ndërsa Vllaznia U-19 fiton 7-3

Shtyp pdf

Ekipet e Akademisë Vllaznia vazhdojnë serinë e fitoreve. Ato kanë triumfuar sot ndaj ekipeve të Apolonisë në ndeshjet e luajtura në fushën sportive "Reshit Rusi". 17 vjeçarët kanë fituar 3-0 dhe vazhdojnë të mbajnë vendin e dytë në renditje ndërsa 19 vjeçarët kanë fituar 7-3 duke qenë sërish të parët.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Me shumë...

Vllaznia gabon edhe ndaj Kukësit. Humbet 1-2 në "Loro Boriçi"

Shtyp pdf

Vllaznia gabon sërish. Madje për të katërtën herë në shtëpinë e saj gjatë këtij sezoni. Gjërat tashmë nuk po shkojnë ashtu siç duhet për kuqeblutë të cilët e shohin veten poshtë në renditje. Në pjesën e parë kanë qenë vetëm ata në fushë. Natyrisht duke përfituar edhe nga disa vendosje jo të mira ndoshta në fushë të lojtarëve kundërshtarë dhe prandaj nuk e kanë patur të vështirë t’I thyejnë ato pak sulme të tyre dhe nga ana tjetër, krijonin herëpashere panik në mbrojtjen e miqve.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Me shumë...

Klubi Vllaznia anetar me te drejta te plota i ECA-se

Na kontaktoni

* Addresa: Loro Borici" Rr."Djepaxhiej" Nr2 Shkodër

* Tel: +355 222 801333

* Email: info@vllaznia.al

* Website: www.vllaznia.al