Superliga

# Skuadra ND PIKE
1 Ku 26 52
2 Pa 26 52
3 Sk 26 50
4 Lu 25 36
5 Vl 26 32
6 Ti 26 30
7 Te 26 28
8 La 26 25
9 Fl 24 22
10 Ko 25 12

Nr. Vizitoreve

mod_vvisit_counterSot3163
mod_vvisit_counterDje4486
mod_vvisit_counterKete jave31118
mod_vvisit_counterTe gjitha4699405

Vllaznia e mbyll vitin 2016 me barazim 0-0 ndaj Tiranës

Shtyp pdf

Në barazim 0-0 është mbyllur takimi i fundit i fazës së dytë të kampionatit, ai në mes Vllaznisë dhe Tiranës, takim ky i luajtur pasditen e sotme në stadiumin "Loro Boriçi". Ndeshja nuk ka prodhuar ndonjë futboll të bukur sepse është zhvillua kryesisht në mesfushë dhe kanë munguar rastet në portat respektive.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Me shumë...

Vllaznia femra "kampione dimri". Titulli i katërt, një formalitet

Shtyp pdf

Kampionia në fuqi e Shqipërisë në futbollin e femrave- Vllaznia, është padyshim pretendentja kryesore për fitimin edhe të titullit të sivjetëm. Vajzat shkodrane pasditen e djeshme janë shpallur "kampione të dimrit" por edhe duket shumë e sigurtë në rikonfirmimin si kampione e vendit për të katërtën herë radhazi. Kjo, ngaqë diferenca aktuale me ekipin e vendit të dytë, që mbahet nga Apolonia, është 5 pikë.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Me shumë...

Vllaznia barazon 0-0 me Teutën në "Niko Dovana"

Shtyp pdf

Skuadra shkodrane ka arritur të marrë një barazim me vlera pasditen e sotme në Durrës ndaj Teutës. Në fund të 90 minutave është shënuar rezultati 0-0 dhe dy ekipet kësisoj kanë ndarë nga një pikë. Loja ka qenë përgjithësisht e ekuilibruar. Vllaznia ka patur edhe ajo rastet e saj me Shtubinën në pjesën e parë ndërkohë që rastin më të pastër e ka patur Gocaj në të dytën por ai i vetëm përballë portierit Moçka, ka gabuar duke e çuar topin mbi traversë.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Me shumë...

Kapiteni Shtubina: Vllaznia shkon në Durrës vetëm për fitore

Shtyp pdf

Tek Vllaznia ka besim se skuadra do të mundet të dalë nga momenti i vështirë që po kalon. Ka qenë kapiteni Ndriçim Shtubina ai që sot ka folur në emër të skuadrës para gazetarëve dhe ka shprehur bindjen se gjërat do të ndryshojnë duke nisur nga takimi i nesërm përballë Teutës. Pikësëpari, ai ka folur në lidhje me gjendjen aktuale të Vllaznisë kur ka thënë:

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Me shumë...

Ndërpritet kontrata me futbollistin Yll Hoxh

Shtyp pdf

KOMUNIKATË PËR SHTYP

Klubi i Futbollit Vllaznia bën të ditur se ka zgjidhur me mirëkuptim të plotë marrëveshjen kontraktuale me lojtarin Yll Hoxha.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Me shumë...

"Vllaznia B" tjetër fitore. Konsolidon pozitat në vendin e dytë

Shtyp pdf

Tjetër fitore për ekipin B të Vllaznisë. Në ndeshjen e vlefshme për javën e 12-të të kategorisë së dytë, ai ka mundur 4-2 ekipin e Vorës në ndeshjen e luajtur në "Reshit Rusi". Ndeshja ka dhuruar shumë gola sepse është bërë një lojë e hapur nga të dy skuadrat. Madje, kanë qenë miqtë që kanë shënuar të parët por pa kaluar shumë minuta ka barazuar Arenc Dibra për Vllazninë B.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Me shumë...

Vllaznia gabon edhe në Laç. Mundet 0-1 nga vendasit

Shtyp pdf

Tjetër hap i gabuar i Vllaznisë. Pas distatës me Luftëtarin javën e shkuar, ajo është mundur edhe nga Laçi. Ka ndodhur kështu në ndeshjen e luajtur pasditen e sotme në Laç kur në fund të 90 minutave, është shënuar rezultati 1-0 për vendasit. Vendasve u ka mjaftuar goli i braziliani Aquino shënuar në fundin e pjesës së parë, për të marrë një trepikësh shprese për të ardhmen. Skuadra shkodrane vinte në këtë ndeshje me probleme të mëdha sa i takonte ndërtimit të formacionit sepse përveç Kalajës dhe Markut që ishin të dëmtuar, paraditen e sotme edhe mbrojtësi Gocaj ka ndjerë shqetësime dhe për këtë arsye, stafi mjekësor ka rekomanduar lënien pushim të tij.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Me shumë...

Vllaznia B vazhdon "marshimin". Kalon edhe Veleçikun

Shtyp pdf

Vazhdon marshimi i suksesshëm i djemve të drejtuar nga trajneri Ervis Kraja në kampionatin e kategorisë së dytë. Ata kanë arritur të fitojnë edhe në ndeshjen e sotme ndaj Veleçikut, ndeshje kjo e luajtur në Koplik, në një fushë që konsiderohej shumë e vështirë pasi edhe vendasit donin patjetër fitoren. Përballja në fakt nuk ka nisur mirë për ekipin shkodran. Ka qenë sulmuesi i vendasve që ka arritur të shënojë që në minutën e 5-të të ndeshjes. Por Vllaznia nuk është dorëzuar.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Me shumë...

Akademia Vllaznia, një humbje dhe një barazim ndaj ekipeve të Partizanit

Shtyp pdf

Java e 11-të nuk ka qenë shumë e mbarë për ekipet e Akademisë Vllaznia. Ekipi U-17 nuk ka shkuar dot më shumë sesa barazimi pa gola ndaj bashkëmoshatarëve të tyre ndërkohë 19 vjeçarët kanë humbur 1-2. Këto takime janë luajtur në fushën sportive "Reshit Rusi" dhe kishin ngjallur interes pasi këto ekipe ishin rivale të njëra- tjetrës në luftë për vendet e para në renditje.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Me shumë...

Klubi Vllaznia anetar me te drejta te plota i ECA-se

Na kontaktoni

* Addresa: Loro Borici" Rr."Djepaxhiej" Nr2 Shkodër

* Tel: +355 222 801333

* Email: info@vllaznia.al

* Website: www.vllaznia.al