Kategoria e pare

# Skuadra ND PIKE
1 VLL 3 9
2 DI 3 6
3 IL 2 3
4 ER 2 3
4 KO 2 3
4 VE 2 3
7 BE 2 3
7 SH 2 3
9 VO 2 0
10 BU 2 0

Nr. Vizitoreve

mod_vvisit_counterSot2013
mod_vvisit_counterDje11897
mod_vvisit_counterKete jave2013
mod_vvisit_counterTe gjitha8426394

Vllaznia niset drejt Vlorës pa kapitenin por me objektiv fitoren

Shtyp pdf

Ekipi i Vllaznisë është nisur sot në orën 14.30 drejt qytetit të vlorës ku do të kalojë mbrëmjen në pragndeshjen e nesërme me Flamurtarin. Kuqeblutë kanë zhvilluar seancën e fundit paradreke dhe më pas kanë nisur udhëtimin. Gjërat nuk është se shkojnë krejt mirë tek skuadra jonë. Kapiteni Beqiri nuk do jetë në dispozicion të stafit drejtues për këtë ndeshje për shkak të dëmtimit megjithatë është rikthyer Gocaj i cili pas problemeve që ka patur, është bashkuar me skuadrën dhe ka udhëtuar drejt Vlorës por ende nuk dihet nëse do ta nisë nga minuta e parë këtë ndeshje apo jo.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Me shumë...

Vllaznia U-16 fitore 4-0 ndaj Dinamos në ditëlindjen e trajnerit Volumi

Shtyp pdf

Tjetër fitore, madje sërish e thellë për ekipin Vllaznia U-16 që merr pjesë në Ligën Amatore, zona e Tiranës. Duke luajtur sërish në transfertë, në kryeqytet, ajo sot është ndeshur me ekipin e Dinamos të cilin e ka mundur me rezultatin e pastër 4-0. Autorë të golave për ekipin shkodran në këtë takim kanë qenë Behadir Shabani, Albano Pirrza ndërsa dy golat e tjerë kanë patur për autor Sebastian Kolbuçajn.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Me shumë...

Trajneri Canaj do jetë në pankinë në Vlorë. Klubi konverton dënimin e tij

Shtyp pdf

Agim Canaj do të jetë në pankinë në ndeshjen me Flamurtarin ditën e dielë. Në fakt, sipas vendimit të Komisionit të Disiplinës dy javë më parë, ai dhe drejtori sportiv i klubit Armir Grima, do të pezulloheshin me nga dy ndeshje.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Me shumë...

Fusha sportive "Reshit Rusi" tani me sistem ndriçimi

Shtyp pdf

Fusha sportive “Reshit Rusi” shumë shpejt do të ketë sistem ndriçimi. Ka përfunduar vendosja e tetë shtyllave që do të bëjnë të mundur këtë gjë ndërsa ka mbetur për t’u bërë vendosja e projektorëve që do kryhet shumë shpejt. Sipas përgjegjësit të Akademisë Vllaznia, Ismet Hoxha ky është një investim I klubit shkodran në bashkëpunim me donatorë të ndryshëm.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Me shumë...

Vllaznia U-19 goleadë ndaj Tiranës, e mund thellësisht 6-2

Shtyp pdf

Me fitore e ka mbyllur këtë javë edhe Vllaznia U-19 madje ajo ka fituar thellësisht 6-2 ndaj Tiranës. Në ndeshjen e luajtur pasditen e sotme në fushën sportive "Reshit Rusi" shkodranët kanë dominuar tërësisht në fushën e lojës. Vetëm në pjesën e parë ka patur rivalitet. Miqtë nga kryeqyteti shënuan që në minutën e 2-të pas një rrëmuje në zonën e vendasve dhe Cake e dërgoi topin në rrjetë.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Me shumë...

Rajçeviq i jep fitoren "in extremis" Vllaznisë U-17 ndaj Tiranës

Shtyp pdf

Vllaznia U-17 ka arritur një fitore mjaft të bukur dhe emocionuese në ndeshjen e luajtur paraditen e sotme në fushën sportive “Reshit Rusi” ndaj Tiranës me rezultatin 2-1. Skuadra bardheblu ka qenë e renditur në vendin e dytë ndërsa shkodranët në të gjashtin megjithatë ndeshja ka treguar tjetër gjë. Ka qenë ekipi I Tiranës i cili ka kaluar I pari në avantazh që në minutën e 17-të me anë të Halilit ndërkohë që pjesa e parë do mbyllej 1-0 për miqtë.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Me shumë...

Albert Kaçi nis punë si trajner i Akademisë Vllaznia

Shtyp pdf

Rradhët e Akademisë Vllaznia shtohen me një tjetër emër të njohur të saj në vitet e fundit. Ai është Albert Kaçi që kësisoj bëhet pjesë e stafit të trajnerëve të saj. Ish- futbollisti i njohur i kuqebluve ka disa kohë që ka nisur punë bashkë me trajnerin tjetër Astrit Premçi me grupmoshën e 14 vjeçarëve. Duke qenë se me këtë grupmoshë ka patur një dyndje të madhe fëmijësh të rregjistruar, ka qenë e nevojshme gjetja e një trajneri tjetër dhe për këtë arsye, sytë janë hedhur drejt Kaçit i cili është në fund të karrierës së tij si futbollist.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Me shumë...

Vllaznia U-16 katër ndeshje- tre fitore, të gjitha në transfertë

Shtyp pdf

Ekipi Vllaznia U-16 që merr pjesë në Ligën Amatore- Zona e Tiranës, po bën një paraqitje të mirë në kampionat. Në katër javët e para, ai ka arritur tre fitore dhe vetëm një humbje në ndeshjen e parë. Interesant është fakti se të gjitha takimet ky ekip i ka luajtur në transfertë, në kryeqytet dhe një ecuri e tillë sigurisht që është për t'u përgëzuar.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Me shumë...

Flamurtari- Vllaznia luhet ditën e dielë në orën 13.00 në Vlorë

Shtyp pdf

Federata Shqiptare e Futbollit ka bërë publike sot të gjitha datat dhe oraret e ndeshjeve që do të luhen deri në fund të vitit 2013. Bëhet fjalë për pesë ndeshjet që do luhen për kampionat dhe dy të tjerat e vlefshme për turin e dytë të Kupës së Shqipërisë. Duke iu referuar ndeshjave të kampionatit dhe kryesisht të javës së 12-të që do luhen këtë fundjavë, konstatohet se ndeshja Flamurtari- Vllaznia që do të luhet në Vlorë, është caktuar për të dielën.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Me shumë...

Klubi Vllaznia anetar me te drejta te plota i ECA-se

Na kontaktoni

* Addresa: Loro Borici" Rr."Djepaxhiej" Nr2 Shkodër

* Tel: +355 222 801333

* Email: info@vllaznia.al

* Website: www.vllaznia.al