Superliga

# Skuadra ND PIKE
1 SK 35 72
2 KU 35 62
3 LU 35 56
4 PA 35 53
5 LA 35 53
6 TE 35 46
7 FL 35 45
8 KA 35 43
9 VL 35 41
10 LU 35 11

Nr. Vizitoreve

mod_vvisit_counterSot3644
mod_vvisit_counterDje8017
mod_vvisit_counterKete jave21382
mod_vvisit_counterTe gjitha7502458

Vllaznia- Kastrioti luhet të dielën në orën 14.00 pa tifozë

Shtyp pdf

Ndeshja Vllaznia- Kastrioti e vlefshme për javën e tetë të Superligës shqiptare, do të luhet ditën e dielë me datë 20 tetor 2013, ora 14.00 në stadiumin "Loro Boriçi". Kështu ka njoftuar sot Federata Shqiptare e Futbollit. Në fakt, në media të ndryshme si kalendar ka qenë dita e premte e caktuar për zhvillimin e kësaj ndeshje por nuk do jetë kështu. Ajo do luhet të dielën. Njëkohësisht, siç është bërë tashmë e njohur, kjo ndeshje por edhe ajo e rradhës po në Shkodër me Bylisin e vlefshme për javën e 10-të, do të luhen pa tifozë.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Me shumë...

11-metërshi, një makth i vërtetë për futbollistët e Vllaznia U-19

Shtyp pdf

Shënimi nga pika e bardhë e 11-metërshit është kthyer në një makth të vërtetë mesa duket për futbollistët e ekipit Vllaznia U-19. Për ta vërtetuar këtë gjë mjafton të përmendim faktin se ata kanë humbur plot tre 11-metërsha të akorduar nga gjyqtarët në favor të tyre. Historia e humbjes së tyre ka nisur javën e kaluar në ndeshjen e javës së kaluar ndaj Flamurtarit kur Vllaznia ka fituar të drejtën e një 11-metërshi dhe trajneri Luan Zmijani ia ngarkoi atë mbrojtësit Denis Pjeshka, për të shfytëzuar qetësinë dhe saktësinë e tij.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Me shumë...

Vllaznia U-19 barazim 1-1 në Pogradec, Vllaznia U-17 humbet 1-2

Shtyp pdf

Javë jo shumë e mbarë ka qenë kjo e katërta për ekipet e Akademisë Vllaznia. Ato kanë luajtur ndeshjet e tyre të rradhës sot në Pogradec ndaj ekipeve të këtij qyteti dhe kanë arritur të marrin vetëm një barazim e një humbje. Ndeshja e parë që është zhvilluar ka qenë ajo e 17 vjeçarëve.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Me shumë...

Agim Canaj: Gabimet me Skënderbeun dhe Teutën i kemi lënë pas

Shtyp pdf

Tekniku Agim Canaj është i kënaqur me mënyrën si kanë shkuar gjërat në miqësoren e sotme ndaj Adës, ku i ka dhënë mundësinë të gjithë futbollistëve të tregojnë vlerat e tyre. Në një prononcim për gazetarët pas kësaj miqësoreje, ai ka folur edhe për situatën pas humbjes së fundit me Teutën, analizën e bërë por edhe për ndeshjen e rradhës me Kastriotin. Ja intervista e plotë e trajnerit të skuadrës sonë:

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Me shumë...

Vllaznia mund Adën 1-0 në miqësore. Shënon, i zakonshmi Bushiç

Shtyp pdf

Pasditen e sotme, ekipi i Vllaznisë ka zhvilluar një miqësore ndaj Adës së Velipojës. Trajnerët e të dy ekipeve, Canaj dhe Shaba kanë shfrytëzuar këtë ndërprerje kampionati për të testuar skuadrat e tyre. Ndeshja është zhvilluar në fushën sportive "Reshit Rusi" dhe është ndjekur me interes nga një numër i madh sportdashësish. Vllaznia e ka nisur ndeshjen me këtë formacion: Në portë Vujadinoviç, në mbrojtje Gocaj, Kraja, Rexha e Baci, në mesfushë Balaj, Ramadani, malazezi Vuk e Vecaj ndërsa në sulm kanë luajtur Dibra dhe Gjini.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Me shumë...

Vllaznia e femrave "ndeshje stërvitore" me Apoloninë. E mund 11-0

Shtyp pdf

Vllaznia ka arritur një fitore të thellë paraditen e sotme në ndeshjen e rradhës të kampionatit, atë të luajtur në fushën sportive "Reshit Rusi" ndaj Apolonisë së Fierit. Rezultati i fiksuar në fund të 90 minutave të këtij takimi ka qenë 11-0 për shkodranet por ai mund të kishte qenë edhe më i thellë në fakt nisur nga diferenca e madhe në mes dy ekipeve.Pjesa e parë e ndeshjes është mbyllur me rezultatin 7-0 ndërsa në të dytën janë shënuar edhe katër gola të tjerë nga vajzat shkodrane.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Me shumë...

Vllaznia analizon Teutën. Evidentohen gabimet që sollën humbjen

Shtyp pdf

Ashtu siç pritej, stafi drejtues i Vllaznisë e ka analizuar ndeshjen e fundit, atë të humbur ndaj Teutës, edhe me pamje filmike. Ka ndodhur kështu pasditen e sotme teksa të gjithë kuqeblutë bashkë edhe treshen e trajnerëve Canaj- Nikaj- Legata janë ulur para ekranit të TV-së për të parë dvd-në e ndeshjes. Stafi drejtues është ndalur kryesisht tek një apo dy gabime të konstatuara në pjesën e parë, përfshi këtu edhe gabimin në vendosje tek goli i parë ndërkohë që më shumë janë ndalur tek pjesa e dytë.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Me shumë...

Vllaznia- Apolonia, të shtunën për kampionatin kombëtar të femrave

Shtyp pdf

Kampionati kombëtar i futbollit të femrave tashmë ka hyrë në rrugën e vazhdimësisë së tij. Këtë të shtunë do të luhen ndeshjet e javës së pestë të tij. Kalendari i kësaj jave ka dhuruar sfidën Vllaznia- Apolonia. Ndeshja në mes këtyre dy ekipeve do të zhvillohet ditën e shtunë në orën 11.00 në fushën sportive "Reshit Rusi". Drejtuesit e klubit shkodran kanë marrë të gjitha masat për mbarëvajtjen e kësaj ndeshje. Sigurisht që nuk parashikohet të jetë një ndeshje e fortë për vetë diferencat që kanë dy ekipet.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Me shumë...

Dritan Gjyrezi zgjidhet pjesë e grupit të punës të Shoqatës Europiane të Klubeve

Shtyp pdf

Menaxheri shkodran Dritan Gjyrezi që siç dihet është përfaqësuesi i klubit të futbollit Vllaznia në Shoqatën Europiane të Klubeve (ECA), është pranuar nga drejtuesit e lartë të kësaj shoqate të jetë pjesë e grupit të punës që do drejtojë dhe bashkërendojë punët për një periudhë dyvjeçare 2013-15. Ky është lajmi më i fundit që ka mbërritur nga zyrat e këtij institucioni që gjenden në Zvicër.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Me shumë...

Klubi Vllaznia anetar me te drejta te plota i ECA-se

Na kontaktoni

* Addresa: Loro Borici" Rr."Djepaxhiej" Nr2 Shkodër

* Tel: +355 222 801333

* Email: info@vllaznia.al

* Website: www.vllaznia.al