Superliga

# Skuadra ND PIKE
1 Ku 36 75
2 Pa 36 72
3 Sk 36 72
4 Lu 35 44
5 Fl 34 40
6 Vl 36 40
7 Te 36 40
8 La 36 40
9 Ti 36 39
10 Ko 35 13

Nr. Vizitoreve

mod_vvisit_counterSot2584
mod_vvisit_counterDje5733
mod_vvisit_counterKete jave2584
mod_vvisit_counterTe gjitha5287691

"Vllaznia B" kalon edhe Gramshin. Play off-i gjithnjë e më pranë

Shtyp pdf

Ekipi i dytë i KF Vllaznia, ai "B" vijon me serinë e fitoreve dhe tashmë play-offi është gjithnjë e më pranë për të. Në ndeshjen e rradhës, atë ndaj ekipit të Gramshit të luajtur në fushën sportive "Reshit Rusi", ekipi i drejtuar nga Ervis Kraja ka arritur të fitojë me rezultatin e pastër 2-0.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Me shumë...

Vajzat kuqeblu tjetër fitore. Mundin 6-1 Kinostudion

Shtyp pdf

Tjetër fitore për vajzat e Vllaznisë dhe tashmë titulli duket gjithnjë e më pranë për ta. Sot, ata kanë zhvilluar ndeshjen e rradhës në kryeqytet ndaj njërës prej rivaleve të tyre, Kinostudios të cilën e kanë mundur me rezultatin e thellë 6-1. I vetmi shqetësim për drejtuesit e ekipit shkodran është padyshim pësimi i golit të parë në kampionat.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Me shumë...

Mjafton goli i Bakajt. Vllaznia mund 1-0 Laçin

Shtyp pdf

Një 11-metërsh i kthyer në gol nga Elis Bakaj i ka mjaftuar Vllaznisë të marrë një trepikësh me shumë vlerë ndaj Laçit në ndeshjen e luajtur pasditen e së dielës në stadiumin "Loro Boriçi". Me një lojë pa ndonjë shkëlqim të madh, shkodranët janë përkujdesur më shumë për të marrë fitoren dhe në fund natyrisht që i janë gëzuar asaj sepse vazhdimi i kampionatit tashmë do të jetë më i qetë për ta.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Me shumë...

Vrapi: Laçi nuk është i pathyeshëm. Mund ta mundim nesër

Shtyp pdf

Këtë kampionat, Laçi është i vetmi ekip ndaj të cilit Vllaznia nuk ka marrë asnjë pikë. Mund të duket paksa e çuditshme por në fakt ky është realiteti. Gjithsesi për mbrojtësin e kuqebluve Endri Vrapi takimi i nesërm do të jetë tjetër histori. "Vërtetë me Laçin i kemi humbur të dyja ndeshjet këtë kampionat por në fakt në të  dy rastet nuk është se kundërshtari na ka dominuar por kemi humbur pas disa gabimeve tonat.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Me shumë...

Madzar: Vllaznia ka nevojë për tifozët për të fituar me Laçin

Shtyp pdf

Ndeshja e së dielës me Laçin konsiderohet shumë e rëndësishme për ecurinë e mëtejshme të Vllaznisë në kampionat dhe prandaj vlerësimi për të duket maksimal në kampin shkodran. Kundër këtij kundërshtari, shkodranëve nuk u ka ecur ashtu si duhet këtë kampionat, megjithatë zëvendëstrajneri Aleksandar Madzar, në konferencën e sotme për shtyp, është shprehur se skuadra mund t’ia dalë të fitojë këtë herë.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Me shumë...

Ka nisur shitja e bileta për ndeshjen me Laçin. Interesim më i madh nga tifozët

Shtyp pdf

Ndryshe nga ndeshjet e fundit, interesimi i tifozërisë shkodrane për ndeshjen e rradhës, atë me Laçin që do të luhet të dielën në orën 14.00 në "Loro Boriçi", duket më i madh. Vendosja e uljes së çmimit të biletave të tribunave C dhe D nga ana e drejtuesve të klubit apo dhe rëndësia e madhe e kësaj ndeshje, ka bërë që tifozët e Vllaznisë të shprehin më shumë interes këtë herë.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Me shumë...

Asambleja e shoqërisë aksionare "KF Vllaznia sh.a zhvillohet më 30 mars

Shtyp pdf

Në fund të muajit mars, saktësisht më datë 30, do të zhvillohet mbledhja e Asamblesë së shoqërisë aksionere "Klubi i Futbollit Vllaznia sh.a. Thirrja e saj është bërë ditën e sotme nga ana ana e administratorit të saj, bazuar në nenin 136 pika, nenit 137 të ligjit nr.9901, datë 14.04.2008 "Për tregtarët dhe shoqëritë tregtare", të ndryshuar.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Me shumë...

Njoftim i rëndësishëm: Ulet çmimi i biletave për ndeshjen me Laçin

Shtyp pdf

KF Vllaznia njofton të gjithë sportdashësit se pas akordit të gjetur me drejtuesit e FSHF-së, është bërë e mundur që për ndeshjen e kësaj jave me Laçin, të ketë një ulje të çmimit të biletave për tribunat C dhe D të stadiumit "Loro Boriçi". Çmimi i biletës për këto tribuna tashmë do të jetë 200 lekë të reja.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Me shumë...

Administratori Gjyrezi: Tek Vllaznia s'ka probleme rrogash. Ato merren nesër

Shtyp pdf

Tek Vllaznia ndodh shpesh që të bëhet objekt gazetash sa herë që rrogat e sportistëve vonohen, ndonëse është ndër klubet më korrekte sa I takon anës financiare. Kështu ka ndodhur edhe ditën e sotme kur në median e shkruar, titujt e gazetave flisnin për një situatë alarmante tek kuqeblutë. Por në fakt historia është ndryshe. Këtë e ka sqaruar edhe vetë administratori I klubit Astrit Gjyrezi nënjë prononcim për mediat kur ka deklaruar se nuk ka asnjë problem me rrogat dhe nesër ato do të jenë në numrat e llogarive të secilit prej futbollistëve.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Me shumë...

Klubi Vllaznia anetar me te drejta te plota i ECA-se

Na kontaktoni

* Addresa: Loro Borici" Rr."Djepaxhiej" Nr2 Shkodër

* Tel: +355 222 801333

* Email: info@vllaznia.al

* Website: www.vllaznia.al