Ndeshja e rradhes

E RRADHES
KATEGORIA SUPERIORE 2016-2017 - Round 23
Sht., 25. Shk. 2017 17:00
Vllaznia
Vllaznia
-:- Skenderbeu
Skenderbeu

E FUNDIT
KATEGORIA SUPERIORE 2016-2017 - Round 22
Die., 19. Shk. 2017 14:00
Korabi
Korabi
0:2 Vllaznia
Vllaznia

Superliga

# Skuadra ND PIKE
1 Ku 21 45
2 Sk 22 44
3 Pa 21 39
4 Lu 21 28
5 Ti 21 27
6 Vl 22 27
7 Te 22 23
8 Fl 20 20
9 La 21 20
10 Ko 21 11

Logo zyrtare


JPG / PNG / GIF


Nr. Vizitoreve

mod_vvisit_counterSot770
mod_vvisit_counterDje3358
mod_vvisit_counterKete jave4128
mod_vvisit_counterTe gjitha4211727

Kemi 63 vizitorë n'linjë

Rezultatet

Sponsor

 

 

 

KAMPIONATI I FEMRAVE 2016-17

# Skuadra ND PIKE
1 Vllaznia femra 9 27
2 Apolonia 9 22
3 Kinostudio 9 19
4 AAS 9 16
5 Tirana AS 9 13
6 Juban Danja 9 13
7 Teuta 9 13
8 Skenerbeu 9 6
9 Dajti 9 3
10 The Door 9 0

K.F. Vllaznia ne facebook

Vllaznia një "fitore me zemër". Mund 3-2 Flamurtarin

Shtyp pdf

Emocione të pafund në "Loro Boriçi". Vllaznia ka fituar vetëm në minutën e 93-të ndaj Flamurtarit.Goli i Pjeshkës i ka dhënë fitoren 3-2 kuqebluve në një takim që do të mbahet mend gjatë si rrjedhojë e mënyrës si u shënuan golat në fundin e tij. Ndeshja nisi mirë për vendasit por në fakt, do të ishin vlonjatët ata që do të shënonin të parët. Në minutën e 17-të Bushiç shfrytëzoi mirë një top të ardhur në adresë të tij dhe gjuan tokazi duke e dërguar atë në rrjetë.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Me shumë...

Kalaja: Vllaznia e vendosur për të fituar me Flamurtarin

Shtyp pdf

Pasditja e nesërme do të dhurojë një sfidë shumë të fortë, atë ndaj Flamurtarit që do të zhvillohet në stadiumin "Loro Boriçi". Vllaznia është munduar ta përgatisë siç duhet këtë takim dhe tashmë çdo gjë duket gati. Në pragndeshje si zakonisht, është një nga pjestarët e skuadrës që del në konferencë për shtyp dhe stafi sot kishte përzgjedhur për të dalë para gazetarëve mesfushorin Arlind Kalaja.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Me shumë...

Vllaznia mundet 1-2 nga Partizani. Vendos një 11-metërsh i diskutueshëm

Shtyp pdf

Vllaznia e pëson sërish në minutat e fundit të ndeshjes. Ashtu si dhe ndaj Kukësit javën e kaluar, edhe këtë herë Partizani golin e fitores e ka shënuar një minutë para përfundimit të kohës së rregullt, madje përmes një 11-metërshi të dyshimtë. Gjithsesi ai është shndërruar në gol dhe skuadra e kuqe e ka fituar këtë ndeshje me rezultatin 2-1.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Me shumë...

Mbrojtësi Bicaj: Vllaznia do synojë fitoren ndaj Partizanit

Shtyp pdf

Gjatë gjithë ndeshjeve të këtij sezoni, Ditmar Bicaj është shndërruar në një protagonist për Vllazninë. Shtatëlarti ka qenë një garanci në mbrojtje dhe natyrisht që stafi teknik është i kënaqur me paraqitjet e tij. Njëkohësisht edhe për parashikimet shumë të sakta, sa herë që ai prononcohet në media. Jo më kot, ai është përzgjedhur edhe sot nga stafi teknik për të qenë para gazetarëve në pragndeshjen me Partizanin. Duke folur në lidhje me këtë takim, ai do shprehej:

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Me shumë...

Klubi Vllaznia anetar me te drejta te plota i ECA-seNa kontaktoni

* Addresa: Loro Borici" Rr."Djepaxhiej" Nr2 Shkodër

* Tel: +355 222 801333

* Email: info@vllaznia.al

* Website: www.vllaznia.al