Ndeshja e rradhes

E RRADHES
KATEGORIA SUPERIORE 2016-2017 - Round 23
Sht., 25. Shk. 2017 17:00
Vllaznia
Vllaznia
-:- Skenderbeu
Skenderbeu

E FUNDIT
KATEGORIA SUPERIORE 2016-2017 - Round 22
Die., 19. Shk. 2017 14:00
Korabi
Korabi
0:2 Vllaznia
Vllaznia

Superliga

# Skuadra ND PIKE
1 Ku 21 45
2 Sk 22 44
3 Pa 21 39
4 Lu 21 28
5 Ti 21 27
6 Vl 22 27
7 Te 22 23
8 Fl 20 20
9 La 21 20
10 Ko 21 11

Logo zyrtare


JPG / PNG / GIF


Nr. Vizitoreve

mod_vvisit_counterSot757
mod_vvisit_counterDje3358
mod_vvisit_counterKete jave4115
mod_vvisit_counterTe gjitha4211714

Kemi 50 vizitorë n'linjë

Rezultatet

Sponsor

 

 

 

KAMPIONATI I FEMRAVE 2016-17

# Skuadra ND PIKE
1 Vllaznia femra 9 27
2 Apolonia 9 22
3 Kinostudio 9 19
4 AAS 9 16
5 Tirana AS 9 13
6 Juban Danja 9 13
7 Teuta 9 13
8 Skenerbeu 9 6
9 Dajti 9 3
10 The Door 9 0

K.F. Vllaznia ne facebook

Vllaznia femra mund 9-0 Teutën. "Duel" golash Muja- Doçi

Shtyp pdf

Vllaznia në futboll për femra ka nisur rrugëtimin e saj në Kupën e Shqipërisë duke shfaqur menjëherë objektivat e saj për të qenë fituese edhe e këtij trofeu për të katërtin vit rradhazi. Mesditën e sotme, ajo ka luajtur në Durrës ndaj Teutës vendase ndeshjen e turit çerekfinal. 90 minutat e kësaj përbëllje nuk kanë patur shumë histori dhe në fund të tyre është fiksuar rezultati i thellë 9-0.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Me shumë...

Vllaznia U-17 "dërrmon" Skënderbeun 4-0 dhe siguron finalen e Kupës

Shtyp pdf

17 vjeçarët e Akademisë Vllaznia kanë kaluar edhe një tjetër tur të Kupës së Shqipërisë, pikërisht atë gjysmëfinal dhe tashmë e shohin veten në finale të këtij kompeticioni. Ekipi shkodran paraditen e sotme ka arritur një fitore të thellë ndaj Skënderbeut të Korçës në shifrat 4-0. Në pamje të parë duket se kemi patur të bëjmë me një fitore të lehtë dhe në fakt e tillë ka qenë.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Me shumë...

Programi i ndeshjeve të Vllaznisë për muajin shkurt

Shtyp pdf

Muaji në të cilin kemi hyrë do të jetë shumë i ngjeshur me ndeshje por edhe i rëndësishëm për ecurinë e mëtejshme të Vllaznisë si në kampionat ashtu edhe në Kupën e Shqipërisë. Ndonëse shkurti është muaji më i shkurtër i vitit, për futbollin nuk do të jetë kështu, sepse nisur edhe nga fakti se do të ketë një ndërthurje të ndeshjeve të dy kompeticioneve, kuqeblutë do të luajnë gjashtë takime këtë muaj.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Me shumë...

Tafili: Goli i shkëlqyer? E rëndësishme ishte fitorja e ekipit

Shtyp pdf

Një gjuajtje e shkëlqyer nga jashtë zone, ka bërë që topi të përfundojë në rrjetën e portës së Teutës dhe jo vetëm kaq. Kjo kryevepër i dha fitoren Vllaznisë dhe po ashtu, hodhi edhe një hap të rëndësishëm për kualifikimin në turin tjetër të Kupës. Alsid Tafili është i kënaqur natyrisht për këtë gol por nuk ka dëshirë të ndalet në aspektin personal. Në një prononcim për mediat, ai shprehet se ishte një fitore e rëndësishme për skuadrën.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Me shumë...

Klubi Vllaznia anetar me te drejta te plota i ECA-seNa kontaktoni

* Addresa: Loro Borici" Rr."Djepaxhiej" Nr2 Shkodër

* Tel: +355 222 801333

* Email: info@vllaznia.al

* Website: www.vllaznia.al