Ndeshja e rradhes

E RRADHES
KATEGORIA SUPERIORE 2016-2017 - Round 23
Sht., 25. Shk. 2017 17:00
Vllaznia
Vllaznia
-:- Skenderbeu
Skenderbeu

E FUNDIT
KATEGORIA SUPERIORE 2016-2017 - Round 22
Die., 19. Shk. 2017 14:00
Korabi
Korabi
0:2 Vllaznia
Vllaznia

Superliga

# Skuadra ND PIKE
1 Ku 21 45
2 Sk 22 44
3 Pa 21 39
4 Lu 21 28
5 Ti 21 27
6 Vl 22 27
7 Te 22 23
8 Fl 20 20
9 La 21 20
10 Ko 21 11

Logo zyrtare


JPG / PNG / GIF


Nr. Vizitoreve

mod_vvisit_counterSot773
mod_vvisit_counterDje3358
mod_vvisit_counterKete jave4131
mod_vvisit_counterTe gjitha4211730

Kemi 66 vizitorë n'linjë

Rezultatet

Sponsor

 

 

 

KAMPIONATI I FEMRAVE 2016-17

# Skuadra ND PIKE
1 Vllaznia femra 9 27
2 Apolonia 9 22
3 Kinostudio 9 19
4 AAS 9 16
5 Tirana AS 9 13
6 Juban Danja 9 13
7 Teuta 9 13
8 Skenerbeu 9 6
9 Dajti 9 3
10 The Door 9 0

K.F. Vllaznia ne facebook

Vllaznia fiton 1-0 ndaj Teutës. Mjafton goli i Tafilit

Shtyp pdf

Vllaznia ka fituar 1-0 ndaj Teutës dhe ka hedhur një hap të rëndësishëm drejt kualifikimit për në turin gjysmëfinal të Kupës së Shqipërisë. Kuqeblutë ndonëse nuk kanë zhvilluar një 90 minutës aq të mirë sa pesë ditë përpara me Kukësin, i janë gëzuar golit të vetëm të takimit shënuar nga Tafili, gol ky që ka mjaftuar për ta fituar këtë ndeshje.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Me shumë...

Bicaj: Ndaj Teutës, Vllaznia e kënaqur edhe me 1-0

Shtyp pdf

Ndeshja e së mërkurës për kupë me Teutën është shumë e rëndësishme për Vllaznisë sepse asaj i duhet fitorja për të hedhur hapin e kualifikimit për në gjysmëfinale. Për këtë arsye, kuqeblutë do të ishin të kënaqur edhe me një fitore 1-0 në ndeshjen që do të luhet në "Loro Boriçi". I këtij mendimi është mbrojtësi i kësaj skuadre Ditmar Bicaj në një prononcim të tij për mediat ditën e sotme.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Me shumë...

Vllaznia bën realitet një tjetër blerje. Firmos me Elis Bakajn

Shtyp pdf

Elis Bakaj firmos për Vllazninë. Pasditen e sotme, KF Vllaznia ka bërë realitet marrjen e një tjetër lojtari cilësor. Bëhet fjalë për Bakajn, i cili ka firmosur për të qenë pjesë e skuadrës tonë deri në fund të këtij sezoni. Një marrëveshje e cila është mbyllur me sukses pas shumë negociatash nga drejtuesit e klubit me lojtarin i cili kishte edhe oferta të tjera por në fund është bindur për t'u veshur kuqeblu. Pas hedhjes së firmës në kontratë, Bakaj është prezantuar para gazetarëve nga drejtori sportiv i klubit Eugent Zeka.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Me shumë...

Kuqeblutë firmosin me mbrojtësin Landry Mulemo

Shtyp pdf

Pas disa ditësh testimi në rradhët e kuqebluve, paraditen e sotme mbrojtësi Landry Mulemo ka firmosur kontratën me ekipin tonë dhe tashmë zyrtarisht është pjesë e Vllaznisë për vazhdimin e sezonit. Klubi i uron mirëseardhjen në gjirin e tij dhe shpresojmë që ai të bëjë më të mirën për skuadrën tonë.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Me shumë...

Klubi Vllaznia anetar me te drejta te plota i ECA-seNa kontaktoni

* Addresa: Loro Borici" Rr."Djepaxhiej" Nr2 Shkodër

* Tel: +355 222 801333

* Email: info@vllaznia.al

* Website: www.vllaznia.al