Ndeshja e rradhes

E RRADHES
KATEGORIA SUPERIORE 2016-2017 - Round 31
Sht., 29. Pri. 2017 16:00
Vllaznia
Vllaznia
-:- Korabi
Korabi

Superliga

# Skuadra ND PIKE
1 Ku 30 62
2 Pa 30 62
3 Sk 30 59
4 Lu 29 39
5 Vl 30 37
6 Ti 30 32
7 Te 30 32
8 Fl 28 31
9 La 30 29
10 Ko 29 12

Logo zyrtare


JPG / PNG / GIF


Nr. Vizitoreve

mod_vvisit_counterSot1848
mod_vvisit_counterDje5296
mod_vvisit_counterKete jave40490
mod_vvisit_counterTe gjitha4870427

Kemi 124 vizitorë n'linjë

Rezultatet

Sponsor

 

 

 

KAMPIONATI I FEMRAVE 2016-17

# Skuadra ND PIKE
1 Vllaznia femra 16 48
2 Apolonia 16 38
3 Kinostudio 16 35
4 AAS 16 31
5 Teuta 16 23
6 Juban Danja 16 22
7 Tirana AS 15 19
8 Skenerbeu 16 10
9 Dajti 16 6
10 The Door 15 0

K.F. Vllaznia ne facebook

Vllaznia fiton edhe një tjetër ndeshje. Mund 12-0 Juban Danjen

Shtyp pdf

Tjetër fitore në kampionat për kampionen në fuqi të futbollit të femrave, Vllazninë. Ajo mesditën e sotme është ndeshur me Juban Danjen të cilën e ka mundur me rezultatin e thellë 12-0. Pavarësisht se kundërshtaret janë munduar të rezistojnë sa më shumë të jetë e mundur, në realitet kanë bërë pak gjë në këtë drejtim sepse Esmeralda Franja ka kaluar në avantazh ekipin kuqeblu që në minutën e parë.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Me shumë...

LULËZON AKADEMIA VLLAZNIA

Shtyp pdf

Vazhdojnë surprizat tek  Akademia e Vllaznisë.  Në këtë pranverë, drejtuesit e Vllaznisë formalizojnë me sukses marrëveshjet kontraktuale edhe me dy futbollistë paratërinj.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Me shumë...

Vllaznia femra "ritualin" edhe ndaj Skënderbeut, e mund 10-0

Shtyp pdf

Vllaznia në futboll për femra vazhdon serinë e fitoreve në kampionat teksa në ndeshjen e javës së 13-të, ka arritur të fitojë me rezultatin e thellë 10 me 0 ekipin e Skënderbeut të Korçës. Ndeshja e luajtur në fushën sportive "Reshit Rusi" është dominuar në të gjitha drejtimet nga vajzat shkodrane që  nuk e kanë patur të vështirë ta fitojnë këtë ndeshje. Golin e parë të takimit e ka shënuar futbollisja më e mirë e këtij ekipi Megi Doçi në minutën e 15-të ndërkohë që në minutat e fundit të pjesës së parë do të ishte sulmuesja tjetër e kuqebluve Uendi Muja që ka shënuar tre gola njëri pas tjetrit.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Me shumë...

Barazim 0-0 ndaj Teutës. Vllaznisë i anullohet një gol

Shtyp pdf

Vetëm barazim 0-0 në ndeshjen në mes Vllaznisë dhe Teutës, luajtur pasditen e së dielës në "Loro Boriçi". Një takim që ka patur brenda të gjitha, por golin jo. Edhe atëherë që ai është shënuar, nuk është konsideruar i rregullt pas një vendimi shumë të çuditshëm të arbitrave. Vllaznia e nis në mënyrën më të mirë ndeshjen. Në minutën e 5-të pas një goditje këndi, topi mbet në dorën e Ribajt dhe arbitri Sokoli tregon pikën e bardhë të 11 metërshit. Ashtu si një javë më parë ndaj Laçit edhe këtë herë e merr përsipër ta gjuajë Bakaj por këtë herë nuk tregohet i suksesshëm.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Me shumë...

Klubi Vllaznia anetar me te drejta te plota i ECA-seNa kontaktoni

* Addresa: Loro Borici" Rr."Djepaxhiej" Nr2 Shkodër

* Tel: +355 222 801333

* Email: info@vllaznia.al

* Website: www.vllaznia.al