Ndeshja e rradhes

E RRADHES
KATEGORIA SUPERIORE 2016-2017 - Round 23
Sht., 25. Shk. 2017 17:00
Vllaznia
Vllaznia
-:- Skenderbeu
Skenderbeu

E FUNDIT
KATEGORIA SUPERIORE 2016-2017 - Round 22
Die., 19. Shk. 2017 14:00
Korabi
Korabi
0:2 Vllaznia
Vllaznia

Superliga

# Skuadra ND PIKE
1 Ku 21 45
2 Sk 22 44
3 Pa 21 39
4 Lu 21 28
5 Ti 21 27
6 Vl 22 27
7 Te 22 23
8 Fl 20 20
9 La 21 20
10 Ko 21 11

Logo zyrtare


JPG / PNG / GIF


Nr. Vizitoreve

mod_vvisit_counterSot775
mod_vvisit_counterDje3358
mod_vvisit_counterKete jave4133
mod_vvisit_counterTe gjitha4211732

Kemi 68 vizitorë n'linjë

Rezultatet

Sponsor

 

 

 

KAMPIONATI I FEMRAVE 2016-17

# Skuadra ND PIKE
1 Vllaznia femra 9 27
2 Apolonia 9 22
3 Kinostudio 9 19
4 AAS 9 16
5 Tirana AS 9 13
6 Juban Danja 9 13
7 Teuta 9 13
8 Skenerbeu 9 6
9 Dajti 9 3
10 The Door 9 0

K.F. Vllaznia ne facebook

Vllaznia ndërpret me marrëveshje kontratën me Ivor Weitzer

Shtyp pdf

KF Vllaznia bën të ditur se ka arritur një marrëveshje me futbollistin Ivor ëeitzer për ndërprerjen përpara afatit të kontratës dypalëshe të firmosur në gushtin e këtij viti.  KF Vllaznia falenderon futbollistin për atë çfarë ka dhënë gjatë kësaj periudhe të aktivizimit të tij me skuadrën tonë dhe i uron suksese në karrierën e tij të mëtejshme.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Me shumë...

Vllaznia e mbyll vitin 2016 me barazim 0-0 ndaj Tiranës

Shtyp pdf

Në barazim 0-0 është mbyllur takimi i fundit i fazës së dytë të kampionatit, ai në mes Vllaznisë dhe Tiranës, takim ky i luajtur pasditen e sotme në stadiumin "Loro Boriçi". Ndeshja nuk ka prodhuar ndonjë futboll të bukur sepse është zhvillua kryesisht në mesfushë dhe kanë munguar rastet në portat respektive.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Me shumë...

Vllaznia femra "kampione dimri". Titulli i katërt, një formalitet

Shtyp pdf

Kampionia në fuqi e Shqipërisë në futbollin e femrave- Vllaznia, është padyshim pretendentja kryesore për fitimin edhe të titullit të sivjetëm. Vajzat shkodrane pasditen e djeshme janë shpallur "kampione të dimrit" por edhe duket shumë e sigurtë në rikonfirmimin si kampione e vendit për të katërtën herë radhazi. Kjo, ngaqë diferenca aktuale me ekipin e vendit të dytë, që mbahet nga Apolonia, është 5 pikë.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Me shumë...

Vllaznia barazon 0-0 me Teutën në "Niko Dovana"

Shtyp pdf

Skuadra shkodrane ka arritur të marrë një barazim me vlera pasditen e sotme në Durrës ndaj Teutës. Në fund të 90 minutave është shënuar rezultati 0-0 dhe dy ekipet kësisoj kanë ndarë nga një pikë. Loja ka qenë përgjithësisht e ekuilibruar. Vllaznia ka patur edhe ajo rastet e saj me Shtubinën në pjesën e parë ndërkohë që rastin më të pastër e ka patur Gocaj në të dytën por ai i vetëm përballë portierit Moçka, ka gabuar duke e çuar topin mbi traversë.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Me shumë...

Klubi Vllaznia anetar me te drejta te plota i ECA-seNa kontaktoni

* Addresa: Loro Borici" Rr."Djepaxhiej" Nr2 Shkodër

* Tel: +355 222 801333

* Email: info@vllaznia.al

* Website: www.vllaznia.al