Ndeshja e rradhes

E RRADHES
KATEGORIA SUPERIORE 2016-2017 - Round 23
Sht., 25. Shk. 2017 17:00
Vllaznia
Vllaznia
-:- Skenderbeu
Skenderbeu

E FUNDIT
KATEGORIA SUPERIORE 2016-2017 - Round 22
Die., 19. Shk. 2017 14:00
Korabi
Korabi
0:2 Vllaznia
Vllaznia

Superliga

# Skuadra ND PIKE
1 Ku 21 45
2 Sk 22 44
3 Pa 21 39
4 Lu 21 28
5 Ti 21 27
6 Vl 22 27
7 Te 22 23
8 Fl 20 20
9 La 21 20
10 Ko 21 11

Logo zyrtare


JPG / PNG / GIF


Nr. Vizitoreve

mod_vvisit_counterSot808
mod_vvisit_counterDje3358
mod_vvisit_counterKete jave4166
mod_vvisit_counterTe gjitha4211765

Kemi 100 vizitorë n'linjë

Rezultatet

Sponsor

 

 

 

KAMPIONATI I FEMRAVE 2016-17

# Skuadra ND PIKE
1 Vllaznia femra 9 27
2 Apolonia 9 22
3 Kinostudio 9 19
4 AAS 9 16
5 Tirana AS 9 13
6 Juban Danja 9 13
7 Teuta 9 13
8 Skenerbeu 9 6
9 Dajti 9 3
10 The Door 9 0

K.F. Vllaznia ne facebook

Sot në "Elbasan Arena" finalja e kupës U-17 Vllaznia- Tirana

Shtyp pdf

Sot në orën 13.30 në "Elbasan Arena" do të zhvillohet ndeshja finale e Kupës së Shqipërisë për grupmoshën U-17. Në finale siç dihet kanë dalë Vllaznia dhe Tirana. Këto janë dy prej ekipeve më të mira edhe në kampionat dhe për këtë arsye, ky është një tregues se në rradhët e tyre ato kanë elementë që spikasin.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Me shumë...

Gëzuar 98 vjetorin Vllazni!

Shtyp pdf

16 shkurt 1919- 16 shkurt 2017.98 vite më parë,do të krijohej i pari klub në Shqipëri- Vllaznia. Sot ajo ka ditëlindjen. Një përvjetor i cili e gjen këtë skuadër në një moment jo shumë të mirë. Për më tepër, pas një eliminimi në Kupë, eliminim që vjen nga faktorë të tjerë dhe jo nga loja në fushë. Sigurisht që ky përvjetor është momenti për të reflektuar të gjithë.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Me shumë...

Vllaznia eliminohet nga Kupa prej Teutës.Fatin e ndeshjes e vendos arbitri Jorgji

Shtyp pdf

Vllaznia "nuk lejohet" të shkojë më tej dhe eliminohet nga Kupa e Shqipërisë. Ajo është mundur me rezultatin 2-0 në Durrës nga Teuta. Rezultat I cili dukshëm është vendosur nga arbitri Enea Jorgji. Një 11-metërsh I turpshëm I dhënë nga ana e tij në minutat e fundit të ndeshjes dhe më pas edhe një tjetër rast shumë I diskutueshëm tek goli I dytë, kanë vendosur fatin e këtij takimi. Ndeshja nisi mirë për Vllazninë.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Me shumë...

DEKLARATË PËR SHTYP E KLUBIT TË FUTBOLLIT "VLLAZNIA"

Shtyp pdf

Klubi I Futbollit Vllaznia është I detyruar të dalë me këtë deklaratë për shtyp pas ndeshjes së sotme Teuta- Vllaznia, e vlefshme për turin çerekfinal të Kupës së Shqipërisë, nisur nga arbitrimi I turpshëm I kryesorit Enea Jorgji.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Me shumë...

Klubi Vllaznia anetar me te drejta te plota i ECA-seNa kontaktoni

* Addresa: Loro Borici" Rr."Djepaxhiej" Nr2 Shkodër

* Tel: +355 222 801333

* Email: info@vllaznia.al

* Website: www.vllaznia.al