Ndeshja e rradhes

E FUNDIT
KATEGORIA SUPERIORE 2017- 2018 - Round 36
Mër., 23. Maj. 2018 17:00
SKENDERBEU
SKENDERBEU
-:- VLLAZNIA
VLLAZNIA

Superliga

# Skuadra ND PIKE
1 SK 35 72
2 KU 35 62
3 LU 35 56
4 PA 35 53
5 LA 35 53
6 TE 35 46
7 FL 35 45
8 KA 35 43
9 VL 35 41
10 LU 35 11

Logo zyrtare


JPG / PNG / GIF


Nr. Vizitoreve

mod_vvisit_counterSot3998
mod_vvisit_counterDje7091
mod_vvisit_counterKete jave3998
mod_vvisit_counterTe gjitha7290537

Kemi 118 vizitorë n'linjë

Rezultatet

Sponsor

 

 

 

KAMPIONATI I FEMRAVE 2016-17

# Skuadra ND PIKE
1 Vllaznia femra 18 54
2 Apolonia 18 44
3 Kinostudio 18 41
4 AAS 18 34
5 Teuta 18 23
6 Tirana AS 17 22
7 Juban Danja 18 22
8 Skenerbeu 18 13
9 Dajti 18 9
10 The Door 17 0

K.F. Vllaznia ne facebook

Akademia Vllaznia, dy fitore të thella në Fier ndaj Apolonisë

Shtyp pdf

Edhe dy fitore të tjera për ekipet e Akademisë Vllaznia. Ato kanë zhvilluar ditën e djeshme ndeshjet e rradhës për kampionat teksa kanë qenë mysafire në Fier ku janë ndeshur me ekipet respektive të Apolonisë. Vllaznia U-17 ka fituar thellësisht 5-0 ndërsa Vllaznia U-19 ka fituar 6-2. Ndeshja e parë ka qenë ajo e paratërinjve.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Me shumë...

Vllaznia për femra shpallet Kampione e Shqipërisë për sezonin 2013-14

Shtyp pdf

Vllaznia në futboll për femra është shpallur dje kampione e Shqipërisë. Ndeshja e fundit e kampionatit ka qenë ajo ndaj Dajtit, e luajtur në stadiumin “Loro Boriçi” dhe ka përfunduar me fitoren 6-0 në favor të kuqebluve. Pas përfundimit të kësaj ndeshje, është zhvilluar edhe ceremonia e dhënies së medaljeve dhe e kupës për ekipin kuqeblu. I deleguari I Federatës për dhënien e medaljeve ka qenë anëtari I Komitetit Ekzekutiv Vasil Bici.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Me shumë...

Vllaznia U-19 kampione e Shqipërisë 5 javë para fundit të kampionatit

Shtyp pdf

E nëse një titull kampion ka mbërritur tashmë në Shkodër, ai I futbollit të femrave për ekipin e Vllaznisë, një tjetër titull bëhet gati të mbërrijë. Bëhet fjalë për futbollin e të rinjve, aty ku ekipi Vllaznia U-19 ndonëse duhen edhe 5 javë për të përfunduar kampionati, e ka siguruar matematikisht titullin kampion. Një arritje e madhe kjo për këtë ekip I cili ka patur një ecuri të shkëlqyer gjatë gjithë kampionatit duke mos njohur asnjë humbje në 25 ndeshje të luajtura.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Me shumë...

Vllaznia mund 4-2 Kastriotin dhe merr fitoren e pestë rradhazi

Shtyp pdf

Vllaznia aktuale duket një skuadër rekordesh me 5 fitore në 5 ndeshjet e fundit të luajtura. Në fakt nuk është e tillë. Ende ajo lufton për mbijetesë megjithatë fitorja e sotme në ndeshjen e luajtur në Krujë me Kastriotin i jep asaj më shumë shanse për qëndrim sërish në mes skuadrave të Superligës. Fitorja 4-2 ndaj krutanëve ka qenë mëse e merituar përballë një kundërshtari që dukej se e kishte kuptuar qe nuk kishte me asnje shans per te shpetuar.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Me shumë...

Klubi Vllaznia anetar me te drejta te plota i ECA-seNa kontaktoni

* Addresa: Loro Borici" Rr."Djepaxhiej" Nr2 Shkodër

* Tel: +355 222 801333

* Email: info@vllaznia.al

* Website: www.vllaznia.al