Ndeshja e rradhes

E RRADHES
KATEGORIA SUPERIORE 2017- 2018 - Round 31
Die., 29. Pri. 2018 19:00
VLLAZNIA
VLLAZNIA
-:- LAÇI
LAÇI

E FUNDIT
KATEGORIA SUPERIORE 2017- 2018 - Round 30
Sht., 21. Pri. 2018 16:00
VLLAZNIA
VLLAZNIA
0:2 LUFTETARI
LUFTETARI

Superliga

# Skuadra ND PIKE
1 SK 29 66
2 KU 30 55
3 LU 30 47
4 PA 29 45
5 FL 30 43
6 LA 30 43
7 KA 30 37
8 VL 30 33
9 TE 30 33
10 LU 30 10

Logo zyrtare


JPG / PNG / GIF


Nr. Vizitoreve

mod_vvisit_counterSot4140
mod_vvisit_counterDje7717
mod_vvisit_counterKete jave17798
mod_vvisit_counterTe gjitha6984267

Kemi 106 vizitorë n'linjë

Rezultatet

Sponsor

 

 

 

KAMPIONATI I FEMRAVE 2016-17

# Skuadra ND PIKE
1 Vllaznia femra 18 54
2 Apolonia 18 44
3 Kinostudio 18 41
4 AAS 18 34
5 Teuta 18 23
6 Tirana AS 17 22
7 Juban Danja 18 22
8 Skenerbeu 18 13
9 Dajti 18 9
10 The Door 17 0

K.F. Vllaznia ne facebook

Vllaznia për femra gjithnjë e më pranë titullit. Edhe një ndeshje vendimtare

Shtyp pdf

Vllaznia në futboll për femra është tashmë gjithnjë e më pranë titullit kampion. Kjo gjë bëhet më prezente pas fitores së djeshme aforfe ndaj ekipit Tirana AS me rezulatin 3-0. Këtë rezultat vajzat shkodrane e kanë marrë nisur nga mosparaqitja e ekipit kryeqytetas në ndeshjen e planifikuar për t’u luajtur paraditen e së shtunës në fushën sportive “Reshit Rusi”. Nuk bëhet e ditur arsyeja e mosparaqitjes së këtij ekipi megjithatë tashmë Tirana AS, pas humbjes me Juban Danjen dy javë më parë, ka hequr dorë nga pretendimet e saj. Megjithatë, Vllaznia ka marrë tre pikët në tavolinë dhe nga kjo, ajo tashmë është shumë afër shpalljes kampione.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Me shumë...

Deklaratë për mediat: Futbollistët e Besës provokuan

Shtyp pdf

Nisur nga disa deklarata të futbollistëve të Besës pas ndeshjes së luajtur sot në Shkodër, jemi të detyruar të sqarojmë disa gjëra:

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Me shumë...

Vllaznia s'fiton dot as ndaj Besës, vetëm barazim 0-0

Shtyp pdf

Vazhdon momenti "jo" për Vllazninë. Ajo nuk ka arritur të fitojë as sot në ndeshjen e luajtur në "Loro Boriçi", rezultati përfundimtar i së cilës ka qenë 0-0. Një lojë jo në nivelin e duhur e kuqebluve, ka bërë që ata të mos fitojnë dot dhe në një situatë të tillë, me barazimin e marrë, ato kanë zbritur në vendin e nëntë në renditje në fundin e fazës së dytë të kampionatit.


Ndeshja nuk ka patur shumë raste. Vetëm një në pjesën e parë, teksa Hajdari ka goditur shtyllën në minutën e 8-të të ndeshjes dhe po ashtu edhe ndonjë tentativë e dështuar e Bushiç për të shënuar, kanë qenë shumë pak për një skuadër që dëshiron të mos bjerë nga kategoria. Situata aktualisht në skuadrën tonë nuk është e mirë megjithatë sikur të mos mjaftonte barazimi i sotëm,në fund të takimit, gjatë futjes së futbollistëve në dhomat e zhveshjes, mesfushori kosovar i Besës Berisha ka fyer në gjuhën serbo- malazeze portierin e Vllaznisë Vujadinoviç. Pas kësaj, ka ndërhyrë Baci për të qetësuar situatën por edhe mbrojtësi kuqeblu ka marrë një goditje me grusht nga kosovari, veprim që ka sjellë pastaj në rrëmujë të vërtetë në korridor në mes futbollistëve të dy ekipeve. Një incident i panevojshëm por i provokuar mesa duket në mënyrë të qëllimshme nga futbollisti i Besës Berisha.

 

© vllaznia.al

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Klubi Vllaznia, çmime simbolike biletash për ndeshjen me Besën

Shtyp pdf

Edhe për ndeshjen e rradhës, atë me Besën e Kavajës që do të luhet ditën e shtunë në stadiumin “Loro Boriçi” në orën 14.00, klubi I futbollit Vllaznia do të aplikojë çmime të ulëta të biletave për tifozët. Siç është bërë e ditur prej tij, një biletë në tribunën qendrore do të kushtojë vetëm 2 mijë lekë të vjetra, ndërsa në tribunën përballë, çmimi do jetë vetëm 1 mijë lekë të vjetra.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Me shumë...

Klubi Vllaznia anetar me te drejta te plota i ECA-seNa kontaktoni

* Addresa: Loro Borici" Rr."Djepaxhiej" Nr2 Shkodër

* Tel: +355 222 801333

* Email: info@vllaznia.al

* Website: www.vllaznia.al