Ndeshja e rradhes

Superliga

# Skuadra ND PIKE
1 SK 35 72
2 KU 35 62
3 LU 35 56
4 PA 35 53
5 LA 35 53
6 TE 35 46
7 FL 35 45
8 KA 35 43
9 VL 35 41
10 LU 35 11

Logo zyrtare


JPG / PNG / GIF


Nr. Vizitoreve

mod_vvisit_counterSot5353
mod_vvisit_counterDje9721
mod_vvisit_counterKete jave15074
mod_vvisit_counterTe gjitha7496150

Kemi 128 vizitorë n'linjë

Rezultatet

Sponsor

 

 

 

KAMPIONATI I FEMRAVE 2016-17

# Skuadra ND PIKE
1 Vllaznia femra 18 54
2 Apolonia 18 44
3 Kinostudio 18 41
4 AAS 18 34
5 Teuta 18 23
6 Tirana AS 17 22
7 Juban Danja 18 22
8 Skenerbeu 18 13
9 Dajti 18 9
10 The Door 17 0

K.F. Vllaznia ne facebook

Shorti i fazës së tretë, Vllaznia ka ende shpresa për kthim të situatës

Shtyp pdf

Me mbarimin e ndeshjeve të fazës së dytë të kampionatit, është përcaktuar përfundimisht edhe renditja e skuadrave dhe njëkohësisht kalendari i fazës së tretë të kampionatit.Vllaznia e renditur e nënta, ka mësuar edhe kundërshtarët teksa siç dihet 6 ndeshje do ketë në transfertë dhe vetëm 5 në Shkodër, ngaqë bën pjesë në gjashtëshen e dytë të skuadrave.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Me shumë...

Vllaznia për femra gjithnjë e më pranë titullit. Edhe një ndeshje vendimtare

Shtyp pdf

Vllaznia në futboll për femra është tashmë gjithnjë e më pranë titullit kampion. Kjo gjë bëhet më prezente pas fitores së djeshme aforfe ndaj ekipit Tirana AS me rezulatin 3-0. Këtë rezultat vajzat shkodrane e kanë marrë nisur nga mosparaqitja e ekipit kryeqytetas në ndeshjen e planifikuar për t’u luajtur paraditen e së shtunës në fushën sportive “Reshit Rusi”. Nuk bëhet e ditur arsyeja e mosparaqitjes së këtij ekipi megjithatë tashmë Tirana AS, pas humbjes me Juban Danjen dy javë më parë, ka hequr dorë nga pretendimet e saj. Megjithatë, Vllaznia ka marrë tre pikët në tavolinë dhe nga kjo, ajo tashmë është shumë afër shpalljes kampione.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Me shumë...

Deklaratë për mediat: Futbollistët e Besës provokuan

Shtyp pdf

Nisur nga disa deklarata të futbollistëve të Besës pas ndeshjes së luajtur sot në Shkodër, jemi të detyruar të sqarojmë disa gjëra:

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Me shumë...

Vllaznia s'fiton dot as ndaj Besës, vetëm barazim 0-0

Shtyp pdf

Vazhdon momenti "jo" për Vllazninë. Ajo nuk ka arritur të fitojë as sot në ndeshjen e luajtur në "Loro Boriçi", rezultati përfundimtar i së cilës ka qenë 0-0. Një lojë jo në nivelin e duhur e kuqebluve, ka bërë që ata të mos fitojnë dot dhe në një situatë të tillë, me barazimin e marrë, ato kanë zbritur në vendin e nëntë në renditje në fundin e fazës së dytë të kampionatit.


Ndeshja nuk ka patur shumë raste. Vetëm një në pjesën e parë, teksa Hajdari ka goditur shtyllën në minutën e 8-të të ndeshjes dhe po ashtu edhe ndonjë tentativë e dështuar e Bushiç për të shënuar, kanë qenë shumë pak për një skuadër që dëshiron të mos bjerë nga kategoria. Situata aktualisht në skuadrën tonë nuk është e mirë megjithatë sikur të mos mjaftonte barazimi i sotëm,në fund të takimit, gjatë futjes së futbollistëve në dhomat e zhveshjes, mesfushori kosovar i Besës Berisha ka fyer në gjuhën serbo- malazeze portierin e Vllaznisë Vujadinoviç. Pas kësaj, ka ndërhyrë Baci për të qetësuar situatën por edhe mbrojtësi kuqeblu ka marrë një goditje me grusht nga kosovari, veprim që ka sjellë pastaj në rrëmujë të vërtetë në korridor në mes futbollistëve të dy ekipeve. Një incident i panevojshëm por i provokuar mesa duket në mënyrë të qëllimshme nga futbollisti i Besës Berisha.

 

© vllaznia.al

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Klubi Vllaznia anetar me te drejta te plota i ECA-seNa kontaktoni

* Addresa: Loro Borici" Rr."Djepaxhiej" Nr2 Shkodër

* Tel: +355 222 801333

* Email: info@vllaznia.al

* Website: www.vllaznia.al