Ndeshja e rradhes

Superliga

# Skuadra ND PIKE
1 SK 35 72
2 KU 35 62
3 LU 35 56
4 PA 35 53
5 LA 35 53
6 TE 35 46
7 FL 35 45
8 KA 35 43
9 VL 35 41
10 LU 35 11

Logo zyrtare


JPG / PNG / GIF


Nr. Vizitoreve

mod_vvisit_counterSot9895
mod_vvisit_counterDje7774
mod_vvisit_counterKete jave9895
mod_vvisit_counterTe gjitha7546684

Kemi 82 vizitorë n'linjë

Rezultatet

Sponsor

 

 

 

KAMPIONATI I FEMRAVE 2016-17

# Skuadra ND PIKE
1 Vllaznia femra 18 54
2 Apolonia 18 44
3 Kinostudio 18 41
4 AAS 18 34
5 Teuta 18 23
6 Tirana AS 17 22
7 Juban Danja 18 22
8 Skenerbeu 18 13
9 Dajti 18 9
10 The Door 17 0

K.F. Vllaznia ne facebook

Vllaznia për femra- fituese e Kupës së Shqipërisë për sezonin 2013-14

Shtyp pdf

Vllaznia në futboll për femra është fituesja e Kupës së Shqipërisë për sezonin 2013- 14. Ajo ka mundur në finale me rezultatin e thellë 7-1 ekipin e Juban Danjës duke treguar se jo më kot është edhe kryesues aktual i kampionatit dhe për momentin ekipi më i mirë i futbollit shqiptar. Ndeshja është luajtur pasditen e sotme në stadiumin "Loro Boriçi" dhe është ndjekur me interes nga një numër i konsiderueshëm tifozësh.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Me shumë...

Vllaznia U-19 fiton 1-0 miqësoren ndaj Buduçnostit në Podgoricë

Shtyp pdf

Ecuria pozitive e 19 vjeçarëve shkodranë ka vazhduar edhe në ndeshjet miqësore. Kështu, ditën e premte Vllaznia U-19 e drejtuar nga trajneri Luan Zmijani ka zhvilluar një takim miqësor në Podgoricë me Buduçnostin. Ndeshja është zhvilluar në kompleksin e klubit më të njohur malazez dhe është fituar nga shkodranët me rezultatin 1-0. Golin e vetem te ndeshjes per Vllaznine e ka shenuar Rahul Çokaj.Ata kanë treguar vlera ndaj kundërshtarit duke treguar se jo vetëm në Shqipëri por edhe në ballafaqimet me moshatarët e tyre fqinjë, janë dominues. Sa per kujtese, kjo ndeshje eshte drejtuar nga nje treshe gjyqtaresh shkodrane me kryesor Agron Kastratin.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Me shumë...

Vllaznia- Teuta, luhet të shtunën në orën 14.00 në "Loro Boriçi"

Shtyp pdf

Federata Shqiptare e Futbollit ka caktuar datat dhe oraret e zhvillimit të ndeshjeve të javës së 18-të të Superligës. Kështu, në Shkodër ditën e shtunë më datë 8 shkurt do të luhet takimi Vllaznia- Teuta. Ai do të nisë në orën 14.00. Për kuqeblutë duket se është një takim që ka më shumë rëndësi sesa për durrsakët. Këta të fundit vijnë një fitoreje të thellë 6-2 me Lushnjën javën që shkoi dhe është krijuar ideja se kemi të bëjmë me një skuadër shumë të fortë.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Me shumë...

Grima: Vllaznia i ka financat e garantuara nga Bashkia

Shtyp pdf

Drejtori sportiv i klubit të futbollit Vllaznia Armir Grima në një dalje të tij publike në media, ka sqaruar shumë gjëra që kanë të bëjnë me ecurinë e kësaj skuadre, problematikën që hasi në merkaton e janarit por edhe për anën financiare, aq shumë të përfolur. Në prononcimin e tij, ai e ka bërë të qartë se Vllaznia nuk duhet të përdoret politikisht nga askush, qoftë për të sulmuar dikë, apo qoftë edhe për të ngitur probleme që nuk ekzistojnë.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Me shumë...

Klubi Vllaznia anetar me te drejta te plota i ECA-seNa kontaktoni

* Addresa: Loro Borici" Rr."Djepaxhiej" Nr2 Shkodër

* Tel: +355 222 801333

* Email: info@vllaznia.al

* Website: www.vllaznia.al