Ndeshja e rradhes

Superliga

# Skuadra ND PIKE
1 SK 35 72
2 KU 35 62
3 LU 35 56
4 PA 35 53
5 LA 35 53
6 TE 35 46
7 FL 35 45
8 KA 35 43
9 VL 35 41
10 LU 35 11

Logo zyrtare


JPG / PNG / GIF


Nr. Vizitoreve

mod_vvisit_counterSot3631
mod_vvisit_counterDje8017
mod_vvisit_counterKete jave21369
mod_vvisit_counterTe gjitha7502445

Kemi 130 vizitorë n'linjë

Rezultatet

Sponsor

 

 

 

KAMPIONATI I FEMRAVE 2016-17

# Skuadra ND PIKE
1 Vllaznia femra 18 54
2 Apolonia 18 44
3 Kinostudio 18 41
4 AAS 18 34
5 Teuta 18 23
6 Tirana AS 17 22
7 Juban Danja 18 22
8 Skenerbeu 18 13
9 Dajti 18 9
10 The Door 17 0

K.F. Vllaznia ne facebook

Armir Grima: Klubi Vllaznia solidarizim për të mbështetur Ambrën

Shtyp pdf

Klubi i Futbollit Vllaznia ka vendosur ta thotë fjalën e tij edhe ai në salidarizim të fushatës që ka nisur prej ditësh për mbështetjen morale dhe financiare të vajzës 17 vjeçare Ambra Meda që po kalon një sëmundje të rëndë. Fakti që kjo vajzë është e lidhur me sportin ngaqë është mbesa e gazetarit të njohur Dëfrim Methasani, i ka bërë edhe më të ndjeshëm njerëzit e sportit. Pikërisht për këtë, drejtori sportiv i klubit Armir Grima ka bërë prezent edhe inisiativë e marrë për ta mbështetur këtë vajzë.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Me shumë...

Vllaznia- Kastrioti, bilanci flet për shkodranët. Ka edhe shumë barazime

Shtyp pdf

Në mes Vllaznisë dhe Kastriotit janë zhvilluar plot 25 ndeshje deri tani. Bilanci i këtyre përballjeve flet për shkodranët që kanë fituar 10 ndeshje përballë 7 fitoreve të krutanëve ndërkohë që janë arritur edhe plot 8 barazime. Kjo do të thotë se në ndeshjen e së dielës, kuqeblutë duhet t'i kushtojnë rëndësi edhe këtij fakti, ndoshta për të mos arritur një tjetër barazim ndaj këtij kundërshtari.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Me shumë...

Merkato e ndryshime, Agim Canaj do triumf te Vllaznia

Shtyp pdf

Trajneri i Vllaznisë, Agim Canaj, e ka zhvendosur vëmendjen te takimi i radhës që do të zhvillojnë ndaj Kastriotit. Ai ka vlerësuar punën dhe për më tepër përpjekjet që po bëjnë të tijtë në këtë periudhë. Canaj beson se do të kthehen te fitorja. Në një intervistë për gazeten, numri një i pankinës kuqeblu ka folur për mungesën e madhe të Rajoviçit, që do ta vuajnë deri në fund të sezonit. Gjithashtu, i pyetur për merkaton, ai është përgjigjur se është ende herët për të folur, por megjithatë ka pohuar se duhet të shikohet sidomos aty ku skuadra ka nevojë.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Me shumë...

Vllaznia- Kinostudio në "Loro Boriçi. Të ardhurat për Ambrën e sëmurë

Shtyp pdf

Ndeshja kryesore e javës për kampionatin kombëtar të futbollit të femrave, ajo në mes Vllaznisë dhe Kinostudios, do të luhet në stadiumin "Loro Boriçi", ditën e shtunë me datë 19 tetor ora 14.00. Drejtuesit e klubit shkodran i kanë dhënë rëndësinë e duhur kësaj ndeshje sepse një fitore ndaj këtij kundërshtari, do të thoshte që Vllaznia përfundimisht të siguronte titullin "kampin i dimrit" dhe njëkohësisht të hidhte një hap të rëndësishëm drejt shpalljes kampion në fund të sezonit.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Me shumë...

Klubi Vllaznia anetar me te drejta te plota i ECA-seNa kontaktoni

* Addresa: Loro Borici" Rr."Djepaxhiej" Nr2 Shkodër

* Tel: +355 222 801333

* Email: info@vllaznia.al

* Website: www.vllaznia.al