Ndeshja e rradhes

Superliga

# Skuadra ND PIKE
1 SK 35 72
2 KU 35 62
3 LU 35 56
4 PA 35 53
5 LA 35 53
6 TE 35 46
7 FL 35 45
8 KA 35 43
9 VL 35 41
10 LU 35 11

Logo zyrtare


JPG / PNG / GIF


Nr. Vizitoreve

mod_vvisit_counterSot8072
mod_vvisit_counterDje11080
mod_vvisit_counterKete jave27598
mod_vvisit_counterTe gjitha8047388

Kemi 127 vizitorë n'linjë

Rezultatet

Sponsor

 

 

 

KAMPIONATI I FEMRAVE 2016-17

# Skuadra ND PIKE
1 Vllaznia femra 18 54
2 Apolonia 18 44
3 Kinostudio 18 41
4 AAS 18 34
5 Teuta 18 23
6 Tirana AS 17 22
7 Juban Danja 18 22
8 Skenerbeu 18 13
9 Dajti 18 9
10 The Door 17 0

K.F. Vllaznia ne facebook

Vllaznia- Apolonia, të shtunën për kampionatin kombëtar të femrave

Shtyp pdf

Kampionati kombëtar i futbollit të femrave tashmë ka hyrë në rrugën e vazhdimësisë së tij. Këtë të shtunë do të luhen ndeshjet e javës së pestë të tij. Kalendari i kësaj jave ka dhuruar sfidën Vllaznia- Apolonia. Ndeshja në mes këtyre dy ekipeve do të zhvillohet ditën e shtunë në orën 11.00 në fushën sportive "Reshit Rusi". Drejtuesit e klubit shkodran kanë marrë të gjitha masat për mbarëvajtjen e kësaj ndeshje. Sigurisht që nuk parashikohet të jetë një ndeshje e fortë për vetë diferencat që kanë dy ekipet.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Me shumë...

Dritan Gjyrezi zgjidhet pjesë e grupit të punës të Shoqatës Europiane të Klubeve

Shtyp pdf

Menaxheri shkodran Dritan Gjyrezi që siç dihet është përfaqësuesi i klubit të futbollit Vllaznia në Shoqatën Europiane të Klubeve (ECA), është pranuar nga drejtuesit e lartë të kësaj shoqate të jetë pjesë e grupit të punës që do drejtojë dhe bashkërendojë punët për një periudhë dyvjeçare 2013-15. Ky është lajmi më i fundit që ka mbërritur nga zyrat e këtij institucioni që gjenden në Zvicër.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Me shumë...

Sherri dhe Demaj thirren në Kombëtaren U-17 nga trajneri Mustedanagiç

Shtyp pdf

Trajneri i kombëtares U-17 të vendit tonë, boshnjaku Xhemal Mustedanagiç që nga fillimi i kësaj jave ka nisur grumbullimin me ekipin e tij për ndeshjet e rradhës eliminatore që do të zhvillojë në ditët e ardhshme. Që prej së hënës, futbollistë e thirrur prej tij janë grumbulluar në Pogradec, aty ku do qëndrojnë për më shumë se dy javë. Në listën e lojtarëve që ai ka thirrur në këtë grumbullim, bëjnë pjesë edhe dy futbollistë të Akademisë Vllaznia. Bëhet fjalë për portierin Alen Sherri dhe për mbrojtësin Arlind Demaj.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Me shumë...

Disiplina vendos: Vllaznia dy ndeshje pa tifozë në fushën e saj

Shtyp pdf

Dy ndeshjet e ardhshme në fushën e saj, ekipi I Vllaznisë do t’I luajë në stadiumin “Loro Boriçi” por pa praninë e tifozëve të saj. Ky është vendimi që ka marrë sot Komisioni I Disiplinës pranë Federatës Shqiptare të Futbollit në mbledhjen e tij të rradhës. Në fakt pritej që sjellja e tifozërisë shkodrane në ndeshjen me Skënderbeun, të ishte pjesë e diskutimeve të këtij komisioni.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Me shumë...

Klubi Vllaznia anetar me te drejta te plota i ECA-seNa kontaktoni

* Addresa: Loro Borici" Rr."Djepaxhiej" Nr2 Shkodër

* Tel: +355 222 801333

* Email: info@vllaznia.al

* Website: www.vllaznia.al