9 futbolliste të Vllaznisë të grumbulluara në kombëtare për ndeshjen me Skocinë

639

Prej dy ditesh eshte grumbulluar ne Elbasan kombetarja e femrave e cila po pergatitet per ndeshjen e datës 8 nëntor, Shqipëri-Skoci e vlefshme për eliminatoret e EURO 2021. Shqipëria e femrave, pjese e grupit E, ndeshjen e radhës do ta zhvilloj në stadiumin “Elbasan Aren” ora 18:10. Trajneri Armir Grima ka grumbulluar per kete ndeshje 20 lojtare dhe ashtu si me perpara, edhe kete here, baza e kombetares shqiptare vazhdon te jete ekipi i Vllaznise. Nga rradhet e tij kete here jane grumbulluar plot 8 lojtare duke filluar nga portierja Ardiola Raxhimi, mbrojteset Albina Rrahmani, Arbiona Bajraktari, Sara Maliqi, Luçie Gjini, mesfushoret Ajdena Mustafaj dhe Esmeralda Franja dhe sulmueset Megi Doçi dhe Esi Lufo. KF Vllaznia i uron suksese ketyre vajzave por edhe kombetares tone ne kete ndeshje te rendesishme duke shpresuar ne arritjen e fitores. Ja lista e lojtareve te grumbulluara per kete ndeshje: