Kuqeblutë analizojnë sfidën e fundit. Ka besim për të ardhmen

236

Pas një dite pushimi, futbollistët e Vllaznisë i janë rikthyer sot sërish procesit stërvitor duke nisur përgatitjet për sfidën e kësaj jave me Kukësin. Para daljes në fushën e stërvitjes, ekipi ka zhvilluar analizën e ndeshjes së fundit me Partizanin. Në këtë analizë përveç futbollistëve dhe stafit teknik, kanë marrë pjesë edhe administratori Gjyrezi dhe drejtori sportiv Zeka. Trajneri Gjoka në fillim të fjalës së tij ka vlerësuar paraqitjen në këtë ndeshje dhe pavarësisht humbjes i ka kërkuar futbollistëve të mbajnë kokën lart sepse sipas tij, skuadra do të rikthehet në nivelin e duhur shumë shpejt. Ai u ka bërë të ditur lojtarëve të tij duke thënë se vetëm me personalitet, mund të kalohet kjo situatë. Pas trajnerit, kanë folur edhe drejtuesit e klubit të cilët kërkojnë angazhim maksimal për ndeshjen e rradhës duke patur si objektiv marrjen e pikëve në Kukës. Vllaznia vërtetë nuk ka patur rezultatet e duhura në këtë fillim-sezoni por të gjithë janë të bindur se ajo i ka mundësitë për të bërë shumë më tepër.

© shkodrasport.com