“Vllaznia B” nuk arrin të marrë fitoren e katërt rradhazi

223

Vllaznia B nuk ia del te marre fitoren e katert rradhazi ne kampionat. Ajo eshte mundur 0-1 ne “Reshit Rusi” nga Egnatia. Pjesa e dyte nis me nje zevendesim per shkodranet. Erkoçeviq i le vendin Kapaklijes ne mesfushe. Loja do te jete e barabarte per te dy ekipet qe nuk rrezikojne shume, ndoshta duke ruajtur njera- tjetres. Egnatia e qarkullon me mire topin megjithate nuk arrin te krijoje raste nderkohe qe Vllaznia B ne dy momente me Hajdarin rrezikon seriozisht. Por ne minuten e 76-te nje nga lojtaret afrikane te Egnatia kujtohet ne pozicion jashte loje nga mbrojtesit shkodrane por arbitrat vazhdojne lojen dhe ai arrin ta dergoje topin ne rrjete. Kuqeblute hidhen ne sulm per te barazuar megjithate nuk ia dalin duke pranuar humbjen.
© vllaznia.al