Vllaznia fiton edhe në Lezhë. Kryeson e vetme në renditje

382

Tjeter fitore per Vllaznine ndaj nje tjeter rivali. Ajo ka mundur pasditen e sotme Beselidhjen me rezultatin 1-0 ne ndeshjen e luajtur ne Lezhe. Vllaznia vinte ne kete takim me dy mungesa te rendesishme. Lika e Gocaj kane patur probleme shendetesore dhe kane qene te pamundur per te luajtur.Loja ka nisur me mire per Vllaznine e cila qe ne minutat e para hidhet ne sulm ne kerkim te golit.Rastet nuk kane munguar megjjthate nuk jane konkretizuar dot. Si rrjedhoje barazim 0-0 ne fund te pjeses se pare, nje rezultat qe le gjithçka te hapur per pjesen e dyte.Fillimi i se dytes eshte i mire per kuqeblute qe ne ’54 kalojne ne avantazh. Nje kros nga e djathta dhe topi shkon ne koken e Junior qe godet sakte dhe e dergon ate ne rrjete.Beselidhja nuk pajtohet me kete rezultat dhe hidhen ne sulm megjithate eshte Vllaznia qe ka mundesi te tjera per te shenuar me Bilali, Junior dhe Zogajn por pa rezultat.Deri ne fund nuk ndryshon asgje dhe Vllaznia fiton 1-0 duke vazhduar te kryesoje e vetme ne renditje.

© vllaznia.al