Vllaznia merr një fitore shumë të bukur dhe me vlerë ndaj Flamurtarit

257

Vllaznia ka marre nje fitore me shume vlere ndaj Flamurtarit dhe per me teper me rezultat te thelle, 3-0. Madje rezultati duhej të kishte qenë dhe më i thellë nisur nga rastet e shumta që kuqeblutë kanë patur në këtë takim. Gjithsesi më shumë rëndësi se çdo gjë tjetër ka marrja e tre pikëve në këtë takim,çka do ta ndihmojë skuadrën tonë në ecurinë e mëtejshme në kampionat. Rezultati eshte zhbllokuar ne ‘13 kur Vucaj shenon direkt nga nje goditje denimi.Nje gol qe u ka dhene qetesine kuqebluve. Ne minuten e 36-te Sukaj me nje goditje te forte me te majten shenon golin e dyte.Pjesa e pare do te mbyllej me shifrat 2-0. Ne fillimin e se dytes Sukaj shenon serish. Kete here me koke pas nje krosimi te Likes nga e djathta. Rastet nuk mungojne edhe me pas dhe Sukaj e Çinari kane mundesi te shenojne serish. Ne ‘74 Kalaja pengohet ne menyre te parregullt nga portieri brenda zones dhe arbitri akordon 11-metersh. Atë e merr persiper Lika. Kapiteni kuqeblu godet traversen dhe topi perfundon jashte.Rastet nuk mungojne serish teksa Pjeshka e Tafili kane mundesi te shenojne por ndalen nga portieri Qirko. Deri në fund të takimit, nuk do ketë më gola të tjerë dhe përfundimisht 3-0 për Vllazninë.
© vllaznia.al