Vllaznia barazon 0-0 në Kamëz. Një pikë me vlerë për kuqeblutë

251

Kamza dhe Vllaznia kane ndare nga nje pike ne ndeshjen e luajtur pasditen e sotme ne Kamez. Asnjera prej skuadrave nuk arriti te shenoje dhe per pasoje i gjithe takimi u mbyll ne barazim pa gola 0-0. Skuadra shkodrane e nisi lojen me formacionin e saj me te mire megjithate ne minutat e para nuk arriti te orientohej siç duhet ne fushen e lojes. Madje ne minuten e 4-te vendasit kane qene shume prane golit. Kuqebluve u kane munguar rastet ne kete pjese te pare. E dyta nisi me nje zevendesim per ta.

Krymi i la vendin Tafilit ne mesfushe. Ne minuten e 61-te nderkohe Sukaj vepron mire nga e majta, fut nje top ne zone per Liken qe nuk arrin ta shtyje drejt rrjetes. Kamza natyrisht qe nuk eshte e kenaqur me barazimin dhe kerkon te shtyje perpara por i mungojne rastet. Shkodranet kryejne edhe zevendesimin duke larguar Gocajn e demtuar dhe ne vend te tij eshte Pjeshka.Ne minuten e 82-te Kalaja shenon por goli anullohet per pozicion jashte loje. Loja vazhdon dhe natyrisht edhe perpjekjet e te dy skuadrave per gol. Arbitri Jorgji akordoi 4 minuta shtese.Ne te paren Vucaj me nje goditje denimi eshte prane golit. Raste te tjera nuk do kete dhe perfundimisht barazim 0-0. Gjithsesi nje barazim i vlefshem per Vllaznine.

 

© vllaznia.al