Tjetër fitore e thellë e “Vllaznia U16”

523

Tjeter fitore ne kampionat per Vllaznia U16 e cila siç dihet, ndonese luan me nje grupmoshe me te vogel, vazhdon te beje paraqitje shume te mira ne ndeshjet e deritanishme. Ne takimin e rradhes ajo ka fituar me rezultatin 5-1 ndaj ekipit “Arra e Madhe”. Nje rezultat qe flet vete per dominimin e lojtareve te drejtuar nga trajneret Astrit Prençi e Haris Dalipi. Protagoniste te golave te shenuar kane qene futbollistet Puka me 2 gola si dhe Sufaj, Cungu e Talani megjithate ne kete sukses merita eshte e te gjithe ekipit.
Vllaznia U16- Arra e Madhe U17 5-1
Vllaznia U16: Patani, Muhaj, Xh. Kodra, Talani, Gjolaj, Cungu, K. Kodra, Qemali, Palali, Puka, Pepaj. Tr: A. Prençi. U aktivizuan edhe Zaganjori, Dibra, Sufaj, Dani, Cini, Baçina, Kimça e Tula.
Arra e Madhe U17: Luka, Cubi, Bregu, Gjini, Nikaj, Markaj, Prendi, M.Marku, Suli, Rrethatori, Filipi. Tr: D. Lari. U aktivizuan edhe Lekaj, Sata, A.Marku e Zefi
Shenues: Puka (2), Sufaj, Cungu, Talani
Arbitra: Xh. Kasneci, E.Bushati, G. Gjetaj