“Vllaznia B” ndalet nga Mirdita. Kuqeblutë munden në javën e dytë

424

Pas fitores javen e kaluar, “Vllaznia B” ne ndeshjen e dyte te kampionatit, eshte ndalur nga Mirdita ne sfiden e luajtur ne fushen sportive “Skender Halili”. Mirditoret kane fituar me rezultatin 1-0 ne kete 90 minutesh. Një gol i Taulant Gjokës në minutën e 51-të të takimit i ka mjaftuar atyre për të mposhtur ekipin shkodran dhe për të vijuar kryesimin e grupit A në Kategorinë e Dytë të futbollit në vend. Duhet thene se edhe ky gol i pesuar ka qene thuajse aksidental, megjithate kuqeblute jane munduar te reagojne dhe atyre u ka munguar vetem goli ne kete 90 minutesh. Javen e ardhshme, Vllaznia B do te prese ne Shkoder ekipin e Luzit.
© vllaznia.al