Vllaznia barazim 1-1 në miqësoren me Besëlidhjen

475

Vllaznia ka zhvilluar nje tjeter miqesore, kjo e fundit ne prag te nisjes se sezonit te ri. Skuadra kuqeblu ka luajtur pasditen e sotme perballe Beselidhjes ne “Loro Boriçi” dhe ne fund te takimit eshte fiksuar rezultati i barabarte 1-1. Ne pjesen e pare ekipi yne hasi probleme ne organizimin e lojes nderkohe qe ne fillimin e pjeses se dyte ka qene Ebubakar qe ka kaluar ne avantazh lezhjanet. Por ne minutat e fundit te ndeshjes ka qene Shtubina qe pas nje goditje te sakte me koke e ka derguar topin ne rrjete duke barazuar shifrat.
Vllaznia- Beselidhja 1-1
Vllaznia: Sherri (Laço 85′), Gurishta, Shehi (Ristevski 65′), Malota (Cojocaru 82′) Gligorov (Smajli 90′), Kruja (Zogaj 46′), Krymi (Lekaj 70′), Lika (Palushani 90′) Marku, Shtubina, Pusi. Tr. M.Jonuz
Beslidhja: Bajri, Sheta, Dibra, Fetaj, Moqi, Çokiç, I.Kamara, Koleci (Bala 77′), Abubakar (Hajdari 69′), Gjorgjeviç (Pwrgjoni 73′)Hoxha (Hasaj 55′). Tr. E.Plori
Gjyqtarë: I.Myrtja, M.Dervishi, F.Thorja
Shënues: Shtubina 92’ /Ebubakar 63′