Vllaznia e mbyll në barazim 0-0 miqësoren ndaj Laçit

676

Ne barazim 0-0 eshte mbyllur miqesorja e luajtur sot ne Kamez ne mes Vllaznise dhe Laçit. Nje ndeshje pergjithesisht e mire e kuqebluve te cilet kane qene me prane fitores dhe kane patur edhe me shume raste shenimi.Madje Pusi ne minuten e 51-te ka goditur traversen duke qene shume prane golit te avantazhit.Perveç tij, ne pjesen e pare kane patur raste shenimi edhe Malota, Tafili e Zeqaj ndersa ne te dyten perveç traverses, Pusi ka patur edhe dy raste te tjera e po ashtu edhe Ruqi ka qene prane golit.Ne pjesen e pare Vllaznia ka luajtur me kete formacion: Sherri, Gurishta, Zeqaj, Malota, Gocaj, Krymi, Tafili, Lika, Hajdari, Zogaj, Junior.Ne pjesen e dyte trajneri Lika ka aktivizuar formacionin e dyte: Selimaj, Mehmedaj, Borshi, Marku, Ruqi, Hysenaj, Palushani, Bilali, Lushaj, Pusi, Eziamaka. Hoti.
© vllaznia.al