Vllaznia mund edhe Erzenin dhe kurorëzohet si kampione e Grupit A

642

Kuqeblutë e Vllaznisë e kanë mbyllur me fitore fazën e tretë të kampionatit. Ato kanë mundur në “Loro Boriçi” Erzenin me rezultatin 1-0. Një fitore e ardhur falë golit të shënuar nga Gurishta në fundin e pjesës së parë. Vllaznia e ka kontrolluar lojën dhe gjatë pjesës së parë do të kishte disa mundësi shënimi me anë të Junior, Mehmedajt dhe Krujës. Por atë që nuk e bënë sulmuesit do ta bënte një mbrojtës. Një top i mbetur në zonë, është goditur fort nga Gurishta dhe ai ka përfunduar në rrjetë. Në fillimin e pjesës së dytë, ekipi shkodran ka mundësi të dyfishojë shifrat por nuk ndodh kështu. Në minutën e 48-të ka qenë braziliani Junior që u pengua në mënyrë të parregullt brenda zonës nga portieri Vata e pengon në mënyrë të parregullt.Arbitri Xhemalaj ka akorduar 11-metërsh të cilën e mori përsipër vetë braziliani por ai nuk ka arritur dot të shënojë sepse topi është pritur nga portieri kundërshtar. Me pas, pavaresisht perpjekjeve nuk do te kishte gol tjeter dhe perfundimisht 1-0 per Vllaznine. Pas pwrfundimit tw ndeshjes wshtw zhvilluar edhe ceremonia e dorwzimit tw kupws si ekip kampion i Grupit A. Ka qenw pwrfaqwsuesi i FSHF-sw Eduard Gjini ai qw ia ka dorwzuar atw kapitenit Lika. Vllaznia kwsisoj bwn realitet kthimin aty ku i takon tw jetw duke lwnw pas njw sezon qw ka patur edhe ai padyshim vwshtirwsitw e veta megjithatw skuadra ia ka dalw tw dominojw ndaj tw gjithw kundwrshtarwve. Megjithatw pwr tw mbyllur sezonin, kuqeblutw duhet tw mendojnw tashmw pwr ndeshjen finale ndaj Bylisit.
© vllaznia.al