Hyrje Blog Faqe 3

Trajneri Jonuz pas barazimit me Kukësin: Vllaznia luan më mirë ndaj ekipeve që janë...

Trajneri Mirsad Jonuz pas barazimit që ka marrë skuadra e tij me Kukësin, në një sfidë transfertë, sigurisht që ka besim se Vllaznia ka mundësi për më shumë. Ja si e nis ai prononcimin për “Supersport”: “E kam thënë...

Vllaznia barazim me shumë vlerë në transfertë ndaj Kukësit

Vllaznia ka treguar karakter dhe ka arritur të marrë një barazim me vlerë ndaj Kukësit në transfertën e Elbasanit. Më shumë sesa rëndësia e renditjes, ky barazim do të ndikojë nga ana psikologjike tek skuadra jonë e cila po...

“Vllaznia B” mundet 0-1 nga Luzi kryesues

Pas barazimit javën e kaluar ndaj Mirditës, "Vllaznia B" është mundur në ndeshjen e rradhës për kampionat, atë të luajtur në Luz ndaj skuadrës vendase. Në fund të takimit është sigluar rezultati 1-0 në favor të vendasve. Fatin e...

Vllaznia U15 mund edhe Partizanin

Vllaznia U15 ka marrë një tjetër fitore në kampionat dhe vijon rrugëtimin e saj drejt arritjes së objektivit. Ajo në takimin e rradhës ka mundur me rezultatin 2-1 Partizanin. Ndeshja është shoqëruar me një rivalitet të madh dhe pjesa...

Vllaznia U17 fiton sërish, Vllaznia U19 merr tjetër barazim

Një fitore dhe një barazim kanë arritur ekipet e Akademisë Vllaznia edhe këtë javë dhe sërish ka qenë ekipi U17 që ka fituar ndërsa ai U19 ka barazuar përsëri. Vllaznia U17 ka marrë një tjetër fitore në kampionat, madje kjo...

Jonuz: Skënderbeu i fortë, por duam fitoren e tretë ndaj tij

Vllaznia do të luajë nesër ndaj Skënderbeut në stadiumin "Loro Boriçi" në orën 14.00. Një sfidë shumë e rëndësishme kjo për ekipin tonë dhe vlerësimi duket maksimal në rradhët e të gjithëve. Në prag të saj, trajneri Mirsad Jonuz...

Vllaznia U17 fiton me rezultat të thellë ndaj Dinamos, ndalet Vllaznia U19

Vllaznia U17 ka fituar ndeshjen e rradhës duke marrë një rezultat shumë të thellë. Kuqeblutë kanë fituar me rezultatin 7-2 ndaj Dinamos paraditen e sotme në "Reshit Rusi". Ndeshja në fakt ka nisur më mirë për dinamovitët që brenda...

“Vllaznia B” barazim 1-1 ndaj Mirditës në ndeshjen e rradhës

"Vllaznia B" ka barazuar 1-1 ndaj Mirditës në ndeshjen e rradhës për kampionat, atë të luajtur pasditen e sotme në fushën sportive "Reshit Rusi". Ka qenë një përballje shumë interesante sepse miqtë tentonin me çdo kusht fitoren për të...