BRDARIÇ: E RESPEKTOJMË APOLONINË, POR NA DUHET FITORJA

Skuadra kuqeblu do të luajë nesër në orën 14:00 ndaj Apolonisë në "Loro Boriç" dhe padyshim që objektivi i vetëm për të është fitorja. Trajneri Thomas Brdariç në prononcimin e tij për mediat në këtë pragndeshje është shprehur i...

Zyrtare/ Kampionati i Kategorisë Superiore do të rinis më 3 qershor

Paraditen e sotme është zhvilluar një takim në mes drejtuesve të lartë të Federatës Shqiptare të Futbollit dhe drejtuesve të të gjithë klubeve pjesmarrëse në Kategorinë Superiore. I pranishëm ka qenë edhe administratori i KF Vllaznia Suad Lici. Pas...

DEKLARATË E KLUBIT TË FUTBOLLIT “VLLAZNIA”

Prej tre javësh vendi ynë ndodhet në një situatë të pazakontë, e ardhur kjo nga pandemia që e ka pushtuar atë dhe mbarë Botën. Në kushte të tilla kuptohet që askush nuk e ka mendjen tek sporti, por në...

Trajneri Jonuz: Rëndësi ka të kthehet shpejt normaliteti, bashkë do ia dalim

Prej më tepër se një jave trajneri I Vllaznisë Mirsad Jonuz ndodhet në Maqedoninë e Veriut pranë familjes së tij dhe padyshim që ndjehet I shqetësuar nga situata e krijuar në vendin e tij, por edhe në Shqipëri dhe...

Shqipëria mund 2-0 Qipron. Në fushë 6 futbolliste të Vllaznisë

Kombëtarja shqiptare e femrave ka luajtur ditën e sotme ndeshjen e radhës eliminatore për UEFA Women’s Euro 2021 që do të zhvillohet në Angli. Vajzat kuqezi kishin përballë Qipron, me ndeshjen që është luajtur në Larnaka pa praninë e...

Vllaznia i rikthehet stërvitjes. Merren masat për zbatimin e Protokollit të FSHF-së

Ekipi i Vllaznisë i është rikthyer pasditen e sotme procesit stërvitor duke nisur kësisoj përgatitjet për ndeshjen e së shtunës me Flamurtarin. Por përpara fillimit të saj, në kuadrin edhe të Protokollit të shpërndarë nga Federata Shqiptare e Futbollit...

Vllaznia tre pikë me shumë vlerë ndaj Partizanit

Vllaznia ka arritur të marrë një fitore me shumë vlerë ndaj Partizanit në kuadrin e ndeshjeve të javës së 26-të të Kategorisë Superiore. Kuqeblutë kanë fituar 1-0 me golin e shënuar nga kapiteni Lika me 11-metërsh në minutën e...

“Vllaznia B” vetëm barazim 0-0 ndaj Spartakut

Pavarësisht përpjekjeve dhe rasteve të krijuara, "Vllaznia B" nuk ka marrë më shumë sesa barazimin 0-0 në ndeshjen e rradhës ndaj Spartakut, ndeshje kjo e luajtur në fushën sportive "Reshit Rusi". Futbollistët e drejtuar nga trajneri Hasani e kanë...

Kombëtarja e femrave niset drejt Qipros, 7 lojtare të Vllaznisë pjesë e saj

Kombëtarja shqiptare e futbollit të femrave ka filluar ditën e premte grumbullimin për ndeshjen kualifikuese me Qipron. Kjo është ndeshja e pestë e vajzave kuqezi në eliminatoret për UEFA Women’s Euro 2021, me Shqipërinë që ndodhet në grupin E...

Vllaznia U15 fitore me goleadë ndaj Kukësit

Tjetër fitore në kampionat, madje këtë rradhë me shifra shumë të thellë në transfertë ndaj Kukësit nga ekipi Vllaznia U15. Kuqeblutë e drejtuar nga trajnerët Zhejani e Zmijani kanë fituar me rezultatin e thellë 12-0 ndaj këtij kundërshtari që...