Kryebashkiakja Ademi tjetër vizitë ekipit të Vllaznisë

Kryetarja e Bashkisë Shkodër, zonja Voltana Ademi, për të dytën herë Brenda pak ditësh ka takuar ekipin e Vllaznisë. Ka ndodhur kështu edhe mesditën e sotme, pikërisht një ditë përpara ndeshjes së parë të këtij viti, asaj me Skënderbeun....

Vllaznia, mbërrijnë dy kroatë të tjerë për provë. Rukavina dhe Ljuboviç

Dy futbollistë të tjerë kroatë kanë ardhur në provë tek Vllaznia. Pas largimit të Bulat që nuk e kaloi testin, këta dy të tjerët do tentojnë natyrisht të bindin stafin drejtues. Të sapoardhurit janë mbrojtësi Denis Ljuboviç dhe mesfushori...

Amarildo Belisha: Vllaznia s’bie nga kategoria. Marrim pikë në Ballsh

Kapiteni i skuadrës shkodrane Amarildo Belisha është i bindur se Vllaznia nuk do bjerë nga kategoria pavarësisht frikës që ekziston në rradhët e tifozëve apo dhe drejtuesve. Në një prononcim për gazetarët pas stërvitjes së djeshme, ai është shprehur...

Java e 15-të e moshave, ekipet e Akademisë Vllaznia dy fitore ndaj atyre të...

Java e 15-të e kampionateve kombëtare të moshave në futboll ka dhuruar sfidat derbi në mes dy ekipeve shkodrane, pikërisht të Akademisë Vllaznia dhe atyre të Akademisë Ajaks. Ndeshjet sidomos ajo e 19 vjeçarëve, kanë patur...

Akademia Vllaznia dy fitore në ndeshjet e rradhës në kampionat

Java e 12-të e kampionateve të moshave ka rezultuar e mbarë për ekipet e Akademisë tonë. Të dy ato kanë fituar pastër ndaj kundërshtarëve të tyre, pikërisht ekipeve të Akademisë së Futbollit,në ndeshjet e luajtura në fushën sportive "Reshit...

Vllaznia fiton 2-1 ndaj Kukësit dhe rikthehen shpresat e mbijetesës

Rikthehen shpresat e Vllaznise per qendrimin ne Superlige. Ajo ka fituar pasditen e se shtunes 2-1 ndaj Kukesit duke bere qe gara te rihapet pas humbjes se Kamzes ndaj Laçit.Java e fundit e kampionatit kesisoj do te percaktoje çdo...

Goleadë për Vllazninë U-19, fiton edhe Vllaznia U-17 ndaj Olimpikut

Dy fitore kanë arritur ekipet e Akademisë Vllaznia ditën e sotme në ndeshjet e rradhës të kampionateve të moshave. Ato kanë patur kundërshtare në Shkodër ekipet e Olimpikut. Vllaznia U-19 ka fituat thellësisht 7-3 ndërsa Vllaznia U-17 ka fituar...

Ekipet e Akademisë Vllaznia dy fitore në javën e 5-të të kampionatit

Me dy fitore i kanë mbyllur ndeshjet e javës së pestë të kampionatit ekipet e Akademisë Vllaznia. Ato kanë patur përballë në “Reshit Rusi” ekipet respektive të Akademisë së Futbollit. Këto ndeshje janë luajtur dy ditë...

Vllaznia i rikthehet stërvitjes. Merren masat për zbatimin e Protokollit të FSHF-së

Ekipi i Vllaznisë i është rikthyer pasditen e sotme procesit stërvitor duke nisur kësisoj përgatitjet për ndeshjen e së shtunës me Flamurtarin. Por përpara fillimit të saj, në kuadrin edhe të Protokollit të shpërndarë nga Federata Shqiptare e Futbollit...

KF Vllaznia firmos me kapitenin e ekipit U-19 Rahova

Klubi i Futbollit Vllaznia ka zyrtarizuar sot një tjetër firmë në kontratë. Këtë herë me një futbollist të Akademisë Vllaznisë. Bëhet fjalë për lojtarin e ekipit U-19 Arsaed Rahova. Kontrata e tij me klubin ka një afat trevjeçar. Rahova...