Vllaznia kalon edhe Veleçikun, siguron fitoren e pestë rradhazi

Kuqeblutë marrin një tjetër fitore në kampionat dhe vazhdojnë të kryesojnë me meritë renditjen e kampionatit të kategorisë së parë. Pasditen e sotme ata kanë fituar me rezultatin 1-0 ndaj Veleçikut në ndeshjen e luajtur në fushën "Reshit Rusi"....

Trajneri Lika: Asnjë nënvlerësim për Veleçikun, Vllaznia synon fitoren e rradhës

Vllaznia kërkon të pestën fitore radhazi. Përballë do të ketë Veleçikun e Koplikut fqinj. Një derbi, që sigurisht shkodranët e kanë detyrim ta fitojnë. E thotë edhe trajneri Hasan Lika, i cili ka dalë para mediave si zakonisht. “Kërkojmë...

Vllaznia U19 mundet 1-3 në Kazakistan por ka ende shpresa për kualifikim

Vllaznia U-19 është mundur 3-1 në ndeshjen e parë të "Uefa Youth League" në Kazakistan ndaj skuadrës vendase FC Astana.Ndeshja nuk ka nisur mirë për ekipin tonë. Që në minutën e 2-të mbrojtësi Lekaj në përpjekje për të larguar...

Vllaznia U19 drejt Kazakistanit. Drejtuesit optimistë për një paraqitje të mirë

Të enjten në Astana të Kazakistanit do të luhet ndeshja e parë e turit të parë të "Uefa Youth League" në mes ekipit vendas FC Astana dhe Vllaznia U19. Per kete arsye, diten e sotme kane dale ne nje...

“Vllaznia B” pëson humbjen e parë. Mundet 0-2 në Kukës

Java e tretë e kampionatit të kategorisë së dytë ka sjellë edhe humbjen e parë për ekipin "Vllaznia B". Ajo ka luajtur pasditen e sotme në Kukës dhe është mundur 0-2 nga "Kukësi B" në kuadrin e javës së...

Ekipet e Akademisë Vllaznia dy fitore në javën e 5-të të kampionatit

Me dy fitore i kanë mbyllur ndeshjet e javës së pestë të kampionatit ekipet e Akademisë Vllaznia. Ato kanë patur përballë në “Reshit Rusi” ekipet respektive të Akademisë së Futbollit. Këto ndeshje janë luajtur dy ditë...

Vllaznia fiton edhe në Lezhë. Kryeson e vetme në renditje

Tjeter fitore per Vllaznine ndaj nje tjeter rivali. Ajo ka mundur pasditen e sotme Beselidhjen me rezultatin 1-0 ne ndeshjen e luajtur ne Lezhe. Vllaznia vinte ne kete takim me dy mungesa te rendesishme. Lika e Gocaj kane patur...

Vllaznia fiton 1-0 ndaj Burrelit dhe kualifikohet në turin e dytë të Kupës së...

Vllaznia kualifikohet ne Kupe teksa ka fituar ne ndeshjen e kthimit 1-0 ndaj Burrelit. Goli i Zogajt ne minuten e 86-te i ka mjaftuar kuqebluve te marrin fitoren edhe ne kete takim.Vllaznia e nisi ndeshjen me thuajse formacionin e...

Vllaznia U-19 fiton 5-1 ndaj Portos në javën e katërt të kampionatit

Java e katërt e kampionatit kombëtar në futboll për moshat, ka dhuruar një fitore të Vllaznia U19 ndërkohë që ajo U17 është mundur. Të dy ekipet shkodrane kanë luajtur në Lezhë ndaj kundërshtarëve respektivë të Portos. Sfida e të...

“Vllaznia B” fiton 2-1 ndaj Sopotit. Vendosin dy golat e Palushanit

“Vllaznia B” ka arritur te gjeje fitoren e pare ne kampionatin e sivjetem teksa ka mundur me rezultatin 2-1 ekipin e Sopotit. Ka ndodhur keshtu ne ndeshjen e luajtur ne fushen sportive “Reshit Rusi” pasditen e se dieles. Kuqeblute...