Vllaznia U19 mund Tiranën kryesyese, barazon Vllaznia U17

Vllaznia U19 është rikthyer tek fitorja madje duke mundur Tiranën kryesuese të kampionatit dhe duke i shkaktuar asaj humbjen e parë pas 16 javësh. Me dy gola të shënuar që në pjesën e parë, Vllaznia U19 ia ka...

Jonuz: Vllaznia nesër do të fitojë ndaj Partizanit

Vllaznia luan nesër në orën 18.00 në "Loro Boriçi" ndaj Partizanit sfidën e rradhës për kampionat. Një përballje e vështirë dhe njëkohësisht e rëndësishme për kuqeblutë në rradhët e të cilëve në fakt ka entuziasëm për ta kaluar me...

Vllaznia s’ humb kohë, nis menjëherë përgatitjet për Partizanin

Vllaznia nuk ka humbur kohë pas barazimit me Kukësin dhe menjëherë ka nisur përgatitjet për sfidën e rradhës, atë ndaj Partizanit që do të luhet të hënën në stadiumin "Loro Boriçi". Të pranishëm në këtë seancë kanë qenë të...

Mbledhja e Asamblesë së Përgjithshme të KF Vllaznia sh.a shtyhet për të martën

Paraditen e sotme ishte planifikuar zhvillimi i mbledhjes së Asamblesë së Përgjithshme të Klubit të Futbollit Vllaznia, e cila kishte si pikë kryesore miratimin e projekt- buxhetit të këtij klubi për vitin 2020 si dhe diskutime të ndryshme. Kjo...

Trajneri Jonuz pas barazimit me Kukësin: Vllaznia luan më mirë ndaj ekipeve që janë...

Trajneri Mirsad Jonuz pas barazimit që ka marrë skuadra e tij me Kukësin, në një sfidë transfertë, sigurisht që ka besim se Vllaznia ka mundësi për më shumë. Ja si e nis ai prononcimin për “Supersport”: “E kam thënë...

Vllaznia barazim me shumë vlerë në transfertë ndaj Kukësit

Vllaznia ka treguar karakter dhe ka arritur të marrë një barazim me vlerë ndaj Kukësit në transfertën e Elbasanit. Më shumë sesa rëndësia e renditjes, ky barazim do të ndikojë nga ana psikologjike tek skuadra jonë e cila po...

“Vllaznia B” mundet 0-1 nga Luzi kryesues

Pas barazimit javën e kaluar ndaj Mirditës, "Vllaznia B" është mundur në ndeshjen e rradhës për kampionat, atë të luajtur në Luz ndaj skuadrës vendase. Në fund të takimit është sigluar rezultati 1-0 në favor të vendasve. Fatin e...

Vllaznia U15 mund edhe Partizanin

Vllaznia U15 ka marrë një tjetër fitore në kampionat dhe vijon rrugëtimin e saj drejt arritjes së objektivit. Ajo në takimin e rradhës ka mundur me rezultatin 2-1 Partizanin. Ndeshja është shoqëruar me një rivalitet të madh dhe pjesa...

Vllaznia U17 fiton sërish, Vllaznia U19 merr tjetër barazim

Një fitore dhe një barazim kanë arritur ekipet e Akademisë Vllaznia edhe këtë javë dhe sërish ka qenë ekipi U17 që ka fituar ndërsa ai U19 ka barazuar përsëri. Vllaznia U17 ka marrë një tjetër fitore në kampionat, madje kjo...

Jonuz: Skënderbeu i fortë, por duam fitoren e tretë ndaj tij

Vllaznia do të luajë nesër ndaj Skënderbeut në stadiumin "Loro Boriçi" në orën 14.00. Një sfidë shumë e rëndësishme kjo për ekipin tonë dhe vlerësimi duket maksimal në rradhët e të gjithëve. Në prag të saj, trajneri Mirsad Jonuz...