Vllaznia U19- Astana, kuqeblutë ftesë tifozëve për t’i mbështetur në “Loro Boriçi”

Pas dy ditësh në "Loro Boriçi" do të luhet ndeshja e kthimit e turit të parë të "Uefa Youth League" në mes Vllaznia U19 dhe kazakistanasve të Astanës. Siç dihet, ndeshja e parë është fituar nga vendasit me rezultatin...

Trajneri Lika: Çdo fitore është e vështirë, por rëndësi kishin tre pikët

Skuadra shkodrane ka arritur pasditen e sotme një tjetër fitore dhe ka marrë një tjetër trepikësh me të cilin forcon pozitat në krye të renditjes. Megjithatë për trajnerin Hasan Lika nuk ka qenë një fitore aspak e lehtë. Duke...

Vllaznia mund edhe Erzenin. Gjashtë ndeshje, gjashtë fitore!

Vllaznia ka arritur të marrë një tjetër trepikësh me shumë vlerë, këtë herë ndaj Erzenit duke forcuar kështu pozitat e saj në krye të renditjes. Goli i Arsen Hajdarit në pjesën e dytë i ka mjaftuar kuqebluve për të...

UEFA zgjedh arbitrat për ndeshjen Vllaznia U19- Astana

Ndeshja e kthimit e turit të parë të "Uefa Youth League" në mes Vllaznia U19 dhe Astanës (Kazakistan) do të drejtohet nga një treshe arbitrash nga Malta. Kështu ka vendosur institucioni i futbollit europian në lidhje me takimin që...

Tafili: Nuk është e lehtë ndaj Erzenit por Vllaznia synon fitoren

Tek Vllaznia ka optimizëm për kalimin me sukses edhe të kundërshtarit. Një gjë të tillë e ka deklaruar në prononcimin e tij për mediat mesfushori Alsid Tafili. "Jemi të përgatitur për ta fituar edhe këtë ndeshje. LUajmë në fushën...

Familjes së madhe të Vllaznisë

Ne të gjithë po përballemi me realitetin që skuadra jonë Vllaznia është tani në kategorinë e parë. Dhe sigurisht të gjithë ne e dimë që kushtet në këtë kategori do të jenë shumë më të vështira për Klubin tonë. Prandaj...

Entuziasëm tek Vllaznia. Synohet fitorja e rradhës ndaj Erzenit

Pasditen e sotme ekipi i Vllaznisë ka zhvilluar seancën e rradhës në fushën sportive të Shtojit. Stafi teknik gjatë kësaj seance ka punuar kryesisht në planin taktik duke bërë gati skuadrën për ndeshjen e së shtunës ndaj Erzenit. Me...

LUAN ZMIJANI: FITORJA ME TIRANËN E RËNDËSISHME PARA SFIDËS SË “CHAMPIONS”

Me fitoren e djeshme ndaj Tiranës, Vllaznia U19 është ngjitur në vendin e parë në renditje në grupin A. Një pozicionim i cili i bën të ndihen mirë të gjithë pjestarët e këtij ekipi. Megjithatë për trajnerin Luan Zmijani,...